اکتیو ترک چیست ؟

Active track نام قابلیت بسیار مهم و کاربردی ای می باشد که در محصولات تخصصی DJI به چشم میخورد . اپراتور ها و هلی شات کار های تخصصی به کمک این ویژگی تصاویر و ویدئو های بسیار مهم و حیرت انگیزی را ثبت و ضبط می کنند .

اکتیو ترک چیست ؟
0 349

Active track چیست ؟

اکتیو ترک چیست ؟ Active track نام قابلیت بسیار مهم و کاربردی ای می باشد که در محصولات تخصصی DJI به چشم میخورد . اپراتور ها و هلی شات کار های تخصصی به کمک این ویژگی تصاویر و ویدئو های بسیار مهم و حیرت انگیزی را ثبت و ضبط می کنند . فانتوم ها ، مویک پرو ، اسپارک و … مجهز به این قابلیت می باشند و یکی از سوالات بسیار پرتکرار کاربران در هنگام خرید این محصولات این است که آیا این ها مجهز به Active track هستند ؟ دنبال کردن سوژه نام دیگر این آپشن پروازی است .
این نشان می دهد که آوازه ی این قابلیت به گوش عده ی زیادی از کاربران رسیده است و وجود آن در هنگام انتخاب Drone بسیار حائز اهمیت است .
در هنگام خرید کوادکوپتر وجود و یا عدم وجود این قابلیت می تواند در انتخاب نهایی کاربر بسیار تاثیر گذار باشد .

Active track چه کاربردی دارد ؟

Active track می تواند در هلیشات یعنی عکاسی و فیلم برداری هوایی بسیار مفید و کاربردی واقع شود . با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی تخصصی این ویژگی مهم بپردازیم .

Active track یکی از ویژگی های محصولات تخصصی DJI می باشد که به کاربران امکان ردیابی سوژه ها را به صورت خودکار و هوشمند بدون استفاده از GPS می دهد .
شما می توانید براحتی سوژه مدنظرتان را انتخاب و کوادروتور خود را وادار به دنبال کردن آن کنید .

ده کوادکوپتر برتر آماتور
خواندن مطلب

اکتیو ترک چیست ؟

Active track چگونه کار می کند ؟

برای استفاده از Active track کافیست تا یک تلفن هوشمند و یا تبلت داشته باشید و نرم افزار DJI Go  را باز کنید . همان طور که پیش تر نیز گفتیم برای استفاده از این قابلیت به مختصات دقیق و GPS نیازی ندارید و اگر تمامی شرایط پروازی مساعد و استیبل باشد و هوا روشن باشد می توانید براحتی آن را فعال کنید .
در هنگام فعال سازی مطمئن شوید که وضعیت پروازی بر روی P باشد سپس گزینه Active Track را انتخاب کنید . با انگشت اشاره بر روی صفحه موبایل و یا تبلت سوژه مدنظرتان را با یک مربع و یا مستطیل انتخاب کنید .
همانند تصویر بالا کادری به دور سوژه شما می افتد . پس از این مرحله بر روی Go  کلیک کنید . در این حالت کوادروتور با توجه به سرعتی که برایش انتخاب کرده اید به دنبال سوژه به حرکت می افتد .
این موضوع تا زمانی ادامه دارد که شما آن را متوقف کنید . در صورت اتمام شارژ باتری و یا خروج پهباد از برد رادیویی مجاز هیچ نگران نباشید چرا که به صورت کاملا اتوماتیک و هوشمند به نقطه اولیه تیکافش باز می گردد .

با فعال سازی Active track کوادکوپتر تلاش می کند تا آن را دنبال کند . اگر سوژه در جهت خاصی تغییر مسیر دهد Drone در پشت سوژه باقی خواهد ماند تا بتواند موانع را در طول مسیر احساس کند و با آن ها برخورد نکند .
اگر از این موضوع اطمینان حاصل کرده اید که مانع و یا خطری در مسیر راه وجود ندارد می توانید به کمک جوی استیک ها موقعیت فیزیکی کوادکوپتر را نسبت به سوژه براحتی تغییر دهید یا فقط زمام دار هدایت و کنترل دوربین شوید .
به کمک جوی استیک سمت راست و چپ می توانید براحتی ارتفاع و جهات کوادکوپتر خود را نسبت به سوزه مد نظر تغییر دهید تا بهترین تصاویر و ویدئو ها را ثبت و ضبط کنید .

آموزش راه اندازی فانتوم 4
خواندن مطلب

اکتیو ترک چیست ؟

Active track چگونه بهترین نتیجه را رقم میزند ؟

Active track یک سیستم هوشمند بصری جهت دنبال کردن سوژه های متحرک می باشد .
کافیست فکر کنید تا چه کاری میخواهید انجام دهید . یقینا به کمک این ویژگی می توانید موفقیت بسیار چشم گیری را در تصویربرداری و فیلم برداری هوایی کسب کنید .
البته این سیستم نیاز به رعایت الگوریتم های بسیار واضح و مشخصی دارد . سوژه شما باید در یک خط کاملا مشخص حرکت کند تا کوادروتور بتواند بسیار دقیق آن را تا انتهای پروژه دنبال کند .
در این حالت گویی کوادکوپتر به کمک چشمان تیزبینش سوژه را دنبال می کند . مثلا اگر یک دوچرخه سوار سوژه ما باشد و ناگهان به پشت تپه ای برود و یا پشت دیواری قایم شود پهباد دیگر با چشمانش آن را نمی بیند .
از این قبیل مثال ها بسیار زیاد می توان زد . در حالتی دیگر اگر سوژه مد نظر شما یک انسان باشد و پس از چند دقیقه آن انسان سوار بر یک اتومبیل شود و حرکت کند پهپاد نمیتواند تشخیص دهد که آن سوژه قبلی اکنون در ماشین است و سوژه جدید ماشین است . لذا به دنبال انجام کارهای عجیب و غریب نباشید . سوژه باید در مقابل چشمان کوادکوپتر به طور واضح خودنمایی کند .

رنگ نیز در این سیستم بسیار مهم است . به عنوان مثال اگر سوژه مد نظر شما یک انسان با لباس کاملا قرمز باشد و آن شخص لباسش را عوض و به آبی تغییر رنگ دهد پرنده گیج خواهد شد .
از طرفی تشخیص موقعیت برای دستگاه در مکان هایی که سوژه شباهت بسیار زیادی به سایر اشیا آن منطقه دارد بسیار سخت است .
البته پارامتر رنگ معمولا چیزی است که به سختی تغییر می کند اما اگر به دنبال این هستید که کوادکوپتر کمترین اشتباه را بکند و پیروی بسیار دقیق تری داشته باشد بهتر است تا رنگ بندی سوژه با پس زمینه به طور کامل در تضاد باشد .

آموزش مویک پرو
خواندن مطلب

در انتها باید خاطر نشان کنیم که اگر با سرعت متوسط تمایل به حرکت به دنبال سوژه دارید فاصله بین پرنده تا سوژه می تواند یک فاصله منطقی و نرمال باشد اما اگر میخواهید پهباد با سرعت بالایی به دنبال سوژه برود برای اینکه از فریم جا نماند بهتر است در فاصله دورتری از سوژه قرار بگیرد سپس شروع کنید .
امیدواریم توانسته باشیم به صورت کاملا تخصصی در مقاله Active track چیست ؟ شما را نسبت به کارایی های این ویژگی راهنمایی کرده باشیم .

شما کاربران گرامی میتوانید تمامی سوالات خود را از کارشناسان مجموعه جهان آرسی بپرسید و قبل از خرید هرگونه محصول تفریحی سرگرمی و یا تخصصی از مشاوره رایگان و دلسوزانه ما بهره مند شوید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.