هاوربرد چیست ؟

هاوربرد و یا اسکوتر برقی یک وسیله تفریحی سرگرمی بسیار جذاب برای تمامی رده های سنی می باشد .

هاوربرد چیست ؟
0 258

هاوربرد ( Hover Board ) چیست ؟

” هاوربرد چیست ؟ ” در سال های اخیر نام هاوربرد بسیار به گوش همه ی ما خورده است و اغلب دیده ایم که فروشگاه و یا مغازه هایی اقدام به فروش انواع هاوربرد کرده اند . اما در واقع این هاوربرد چیست ؟ و آیا نام آن درست بکار می رود ؟

هاوربرد ها در واقع تخته چوب های معلقی هستند که با سوار شدن بر روی آن ها و بدون ایجاد هیچ گونه اصطحکاکی میتوان در مسیر های مختلف حرکت کرد . طراحی ، تحقیق و بررسی بر روی هاوربرد ها هنوز هم محدود به آزمایشگاه ها می باشد و در عالم واقعیت هنوز چیزی با این طراحی و استایل مورد استفاده قرار نمی گیرد .

البته در کارتون و فیلم های علمی تخیلی بسیار دیده شده که قهرمانان داستان بر روی تخته چوب هایی که از زمین فاصله دارد با سرعت زیادی حرکت می کنند اما به واقع حضور هاوربرد ها در حال حاضر محدود به فیلم ها و کارتون هاست .

تولید انبوه هاوربرد

  • اما اگر Hover Board ها در عالم واقعیت و در تعداد انبوه تولید نشده اند چرا در سال های اخیر به خصوص از سال 2015 میلادی به بعد در بسیاری از کشور ها این کلمه بسیار به گوش رسیده و افراد زیادی به دنبال خرید هاوربرد بوده اند ؟!؟’
  • جالب است که بدانید پس از طراحی و تولید اسکوتر های برقی هوشمند اسمارت بالانس ویل این اسکوتر برقی ها که در زمره محصولات تفریحی سرگرمی هوشمند قرار می گیرند با نام هاوربرد بسیار معروف شدند و منظور از هاوربرد همان اسکوتر برقی است .
  • اسکوتر برقی وسیله ای است دارای اجزای داخلی ای مثل باتری ، برد و موتور که بر روی 2 چرخ سوار شده است و شخص استفاده کننده با کمک وزنش و حرکت انگشت پاها و پاشنه اسکوتر برقی را وادار به حرکت می کند اما هاوربرد ساختاری متفاوت دارد و وسیله ای است که کاملا معلق است و از زمین فاصله دارد .
نکات مهم در خرید اسکوتر برقی
خواندن مطلب

هاوربرد چیست ؟

هاوربرد چیست و چگونه عمل می کند ؟

هاوربرد چیست ؟ نحوه عملکرد هاوربرد ها به شکلی است که یک سیم پیچ مغناطیسی پیشرفته در زیر آن با انعکاس گرانش معکوس (مازاد از گرانش زمین) باعث میشود تا نیروی دافعه ای قوی از خود به سمت زمین تولید کرده و شخص سوار بر هاوربرد را روی هوا معلق نگه دارد .

و اخیرا شرکت لکسوس (شرکت تابعه تویوتا) یک نمونه از این Hover Board هوشمند را ساخته اما هنوز خبری از حضور این محصول در بازار نیست .

تنها نقطه و وجه تشابه هاوربرد و اسکوتر برقی در این است که در طراحی هر دو از جایروسکوپ هایی استفاده شده است که کاربر به کمک بالانس خود بر روی دستگاه میتواند آن را حرکت دهد .

درست است که این نام به اشتباه بر روی اسکوتر های برقی لحاظ شده اما بسیار در میان مردم مصطلح است . بازار اسکوتر برقی های هوشمند دو چرخ در سال های اخیر بسیار داغ شده و بسیاری از خانواده های ایرانی به دنبال خرید اسکوتر برقی هستند . این وسیله بسیار مهیج و مفرح است و یک وسیله خانوادگی محسوب می شود . تمامی اعضا سوای سن و جنسیت با اندکی تمرین میتوانند بر روی اسکوتر برقی مسلط شده و لحظات بسیار شاد و هیجان انگیزی را برای خود خلق کنند .

کمپانی سازنده اسکوتر های برقی Hover Board

کمپانی های متعددی اقدام به طراحی ، ساخت و تولید انبوه اسکوتر برقی می کنند بطوریکه در سال 2017 میلادی شاهد تنوع بسیار بالایی در سایز چرخ ها ، استایل و طراحی ایرودینامیکی ظاهری دستگاه ها ، امکانات و آپشن ها و … هستیم . این تنوع به قدری است که کاربران و خریداران حتما به مشاوره های درست و تخصصی پیش از خرید نیاز دارند .
میتوان به جرات گفت برای تمامی سنین و سلیقه ها اسکوتر برقی وجود دارد . با شروع فصل تابستان و آمدن عید نوروز در ایران متقاضیان خرید اسکوتر برقی بسیار افزایش می یابند چرا که افراد معتقدند اسکوتر برقی ها یک وسیله بسیار مهیج برای اوقات فراغت و سفر هستند .

اسکوتر برقی با کیفیت
خواندن مطلب

هاوربرد چیست ؟

سنین مناسب برای استفاده از هاور برد

هاوربرد و یا همان اسکوتر برقی ها میتوانند تا رنج وزنی بالایی را تحمل کنند لذا افراد از نظر وزنی در حین استفاده محدود نمی شوند . نحوه استفاده و عملکرد از اسکوتر برقی ها بسیار آسان است . آن دسته از هاوربرد هایی که دارای دسته در حکم فرمان هستند به هیچ گونه تمرینی نیاز ندارند و به محض سوار شدن بر روی آن ها دستگاه اکتیو است و کاربر میتواند به راندن آن اقدام کند .
اما اسکوتر برقی هایی که فاقد دسته هستند یک شخصی به عنوان کمکی باید دستان شخص استفاده کننده را برای 30 دقیقه داشته باشد تا کاربر به سنسور ها و جایرو های زیر پا عادت کند .

هاوربرد چیست ؟

سرعت Hover Board

هاوربرد ها میتوانند سرعتی معادل 15 الی 20 کیلومتر بر ساعت داشته باشند و باتری این دستگاه ها باید به برق وصل شود و تغزیه کند تا بتواند خروجی لازم و مفید را در حین استفاده به شما دهد . امیدواریم با توضیحات ارائه شده اگر فرزند دلبندتان از شما پرسید هاوربرد چیست ؟ بتوانید پاسخ مناسبی به او بدهید و برای پر کردن اوقات فراغتش نیز یک اسکوتر برقی برای او تهیه کنید . استفاده از هاروبرد و اسکوتر های برقی در سال های اخیر در میان مردم بسیار فراگیر شده است و این نشانده دهنده ی این موضوع است که چقدر این وسیله به سرعت در میان مردم جایگاه خود را پیدا کرده است .

کمپانی های بسیار نامعتبری اقدام به تولید نسخه های کپی شده این دستگاه ها و پخش آن در بازار می کنند . بهتر است این وسایل را حتما از مجموعه ها معتبر تهیه کنید . جهان آرسی به عنوان اولین و بزرگترین پخش انواع اسکوتر برقی و هاوربرد در ایران از تمامی کاربران دعوت می کند تا از فروشگاه و اسکوتر های برقی مجموعه دیدن حاصل فرمایند .

ساختار اسکوتر برقی ها به چه صورت است ؟
خواندن مطلب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.