اکتاکوپتر چیست ؟

اکتاکوپتر چیست
0 635

اکتاکوپتر چیست و چگونه کار می کند ؟

اکتاکوپتر چیست

آخرین دسته بندی مهم و مطرح مولتی روتور ها اکتاکوپتر ها هستند . همانطور که می دانید مولتی روتور ها می توانند تا n موتور نیز داشته باشند و نام گذاری آن ها منطبق بر همین تعداد موتور هاست . البته اکتاکوپتر ها مدل هایی هستند که بیشتر به صورت دست ساز آماده می شوند و برای مصارف صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند .
اکتاکوپتر ها از هشت عدد موتور تشکیل شده اند که بی شک بواسطه ی این هشت موتور هشت بازو و هشت ملخ نیز دارند . اگر طراحی یک اکتاکوپتر را یک دایره ی 360 درجه در نظر بگیریم هر موتور با زاویه ی 45 درجه ای در این طراحی قرار گرفته است . بی شک تعداد بیشتر موتور ها کمک می کنند تا مدل پروازی بسیار با ثبات و محکم از روی زمین تیکاف کند و به پرواز در آید .
این مدل عینا یک مولتی روتور محسوب می شود چرا که گفته بودیم در طراحی مولتی روتور ها از دو عدد و یا بیش از دو عدد موتور بهره گرفته می شود . البته تقسیم بندی رایج مولتی روتور ها به شرح ذیل است :

  1. سینگل کوپتر
  2. دوال کوپتر
  3. تری کوپتر
  4. کوادکوپتر
  5. هگزاکوپتر
  6. اکتاکوپتر
  7. و…

اکتاکوپتر

در واقع اکتاکوپتر آخرین دسته بندی شناخته شده است و بعد از آن مولتی روتور هایی مجهز به موتور های بیشتر چندان رایج و مصطلح نیستند . شاید در آینده ای نه چندان دور به آن ها نیاز پیدا شود و به سرعت پیشرفت کنند . اکتاکوپتر ها می توانند به دوربین های بسیار تخصصی جهت اجرای پروژه های هلی شات مجهز شوند . ازآنجایی که این مدل ها دارای قدرت زیادی هستند دوربین های سنگین وزن و تخصصی DSLR را می توانند با خود براحتی حمل کنند . معمولا در مدل های تفریحی سرگرمی پروازی کمپانی ها نسبت به طراحی و ساخت اکتاکوپتر اقدامی نکرده اند و به همین دلیل بسیار محدود است . این مدل بیشتر برای مصارف تخصصی ، صنعتی و تجاری از سمت سازمان ها و شرکت ها مورد استقبال قرار گرفته است . در واقع کارشناسان ساخت و تولید متناسب با نیاز کاربر و هدف شرکت و یا سازمان نسبت به طراحی و ساخت اکتاکوپتر اقدام می کنند .

هلی شات رفرش چیست ؟
خواندن مطلب

کاربرد اکتاکوپتر

یکی از معروف ترین اکتاکوپتر های موجود در بازار DJI S1000 می باشد . این مدل یک فریم و دستگاه دست ساز است و کارشناسان می توانند متناسب با نیاز و بودجشان بر روی آن موتور ، باتری ، فلایت کنترل ، دوربین و … سوار کنند . در واقع دستگاه را متناسب با نیاز و بودجه کاربر شخصی سازی می کنند . بسیاری از کاربران از S1000 برای حمل دوربین های خاص و اجرای پروژه های تخصصی استفاده می کنند . البته برای حمل بار نیز از اکتاکوپتر S1000 نیز می توان بهره برد . بی شک این مدل و مدل های مشابه آن گزینه های انتخابی بسیاری از مجموعه ها و شرکت های حمل ارسال بار و کالا به مشتریان هستند . برای صرفه جویی در زمان امروزه تئوری ارسال بار با مولتی روتور ها بسیار مطرح است . چونکه به دلیل مشغله شرکت های بار رسانی اغلب زمان ارسال با وقفه همراه است و همین امر موجب نارضایتی مشتریان می شود . اما در خطوط هوایی ترافیکی وجود ندارد و پهپاد ها می توانند براحتی اجناس و کالا ها را ارسال کنند .

  • اکتاکوپتر S1000

اکتاکوپتر DJI S1000

اکتاکوپتر S1000 توسط برند بنام DJI و برای مصارف تخصصی طراحی و تولید شده است . این مدل پروازی از هشت عدد موتور براشلس بهره گرفته است و می تواند بسیار پر قدرت و با ابهت پرواز کند . این مدل حتی می تواند دوربین های DSLR با حجم 5D را براحتی حمل کند . بی شک استفاده از هشت موتور ایجاد حالت پایداری بیشتر است . البته لازم بذکر است بازوهای این مدل کاملا تاشو هستند و همین امر باعث می شود تا فضای کمتری اشغال کند . به همین دلیل در حمل و نقل بسیار راحت تر خواهید بود . البته زمان آماده سازی این مدل نیز کمی وقت گیر است اما به هیچ وجه نگران نباشید . بازوها و پایه های تاشو در عرض چند ثانیه باز می شوند و دستگاه جهت تیکاف آماده ی پرواز است . به دلیل طراحی خاص این مدل می توانید دوربین های تخصصی تا وزن یازده کیلوگرم را بر روی آن سوار کنید و با قرار دادن باتری با ظرفیت آمپر بالا تا پانزده دقیقه مداومت پروازی داشته باشید . البته امروزه برای ساخت و تولید باید با کارشناسان متخصص این زمینه مشورت کنید . مبلغ نهایی و تمام شده ی یک پهباد دست ساز متناسب با نیازتان شاید بسیار بالاتر از نمونه های آماده در بیاید .

بررسی مشخصات فنی کوادکوپتر اسپارک
خواندن مطلب

شما کاربران گرامی می توانید جهت ساخت و تولید مولتی روتور متناسب با نیاز و هدفتان با کارشناسان ساخت و تولید جهان آرسی ارتباط برقرار کنید . دقت کنید اکتاکوپتر های دست ساز به هیچ وجه برای مصارف شخصی و تفریحی سرگرمی مناسب نمی باشد . این مدل ها بیشتر برای مصارف صنعتی و تجاری پیشنهاد می شوند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.