پهپاد مناسب من چیست ؟

امروزه خرید پهباد های دوربین دار و بدون دوربین در ابعاد گوناگون و محدوده قیمت متنوع به فروش می رسند. علاوه بر آن امکانات تعریف شده در هر یک از آن ها متفاوت است تا انتخاب شما تنها به ویژگی های ظاهری و قیمت محدود نشود. در نتیجه هنگام خرید کوادکوپتر و پهباد بسیار مهم است که به نیاز ها و توانایی های خود توجه کنید و با در نظر داشتن تمامی جوانب انتخابی عالی داشته باشید.

پهپاد مناسب من چیست ؟
0 109

بهترین پهپاد برای من کدام است ؟

کافیست تنها چند دقیقه در یک فروشگاه اینترنتی پهپاد حضور داشته باشید تا به سرعت متوجه شوید تعداد گزینه های موجود بیش از حد تصور شما است.
امروزه خرید پهباد های دوربین دار و بدون دوربین در ابعاد گوناگون و محدوده قیمت متنوع به فروش می رسند. علاوه بر آن امکانات تعریف شده در هر یک از آن ها متفاوت است تا انتخاب شما تنها به ویژگی های ظاهری و قیمت محدود نشود.
در نتیجه هنگام خرید کوادکوپتر و پهباد بسیار مهم است که به نیاز ها و توانایی های خود توجه کنید و با در نظر داشتن تمامی جوانب انتخابی عالی داشته باشید.
در ادامه پهپاد مناسب من چیست ؟ گام هایی برای شما عزیزان مطرح می شود تا با استفاده از آن ها بتوانید بهترین پهباد متناسب با مهارت ها و توقعات خود را انتخاب کنید.

گام هایی برای انتخاب پهباد مناسب

در ادامه پهپاد مناسب من چیست ؟ قصد داریم تا نکاتی را جهت انتخاب صحیح خرید پهپاد با شما به اشتراک بگذاریم .

پهپاد مناسب من چیست ؟

پهباد را متناسب با سطح مهارت های خود انتخاب کنید .

اولین گام در فرایند خرید پهباد مناسب مشخص کردن گزینه هایی است که در سطح مهارت ها و توانایی های شما قرار می گیرند.
واقعیت این است که پرواز کردن با پهباد ها و کوادکوپتر های کنترلی می تواند بسیار آسان و یا بسیار سخت باشد، چرا که عوامل مهمی همچون امکانات تعریف شده و طراحی بدنه در عملکرد کلی پهباد ها تاثیر گذار هستند.
با توجه به چنین عواملی، شما می توانید پهباد های مناسب کودکان و خلبانان مبتدی را انتخاب کنید، و یا به سراغ گزینه هایی بروید که راه اندازی آن ها نیازمند مهارت های تخصصی و ویژه است. در مجموع می توان گفت پهبادی که شما انتخاب می کنید، به توانایی شما در کنترل و مدیریت آن بستگی خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر در جستجوی پهباد مناسب کودکان هستید، باید به موارد ارزان قیمت، مستحکم و بهره مند از قابلیت های ایمنی (مانند محافظ پروانه ها) مراجعه کنید.
این نوع پهباد ها با توجه به سطح مهارت کودکان طراحی شده اند و معمولا پرواز کردن با آن ها بسیار آسان است. اگر به تازگی وارد دنیای پرنده های کنترلی شده اید، باید روی پهباد های مناسب خلبانان مبتدی متمرکز شود.
این نوع پهباد ها علاوه بر قیمت مناسب می توانند سهولت لازم در طول پرواز را فراهم کنند.
ولی اگر شما خود را یک خلبان حرفه ای و متخصص می دانید، باید انتخاب های خود را به پهباد ها و کوادکوپتر هایی با امکانات بیشتر محدود کنید و گزینه هایی را به لیست خود اضافه کنید که باعث شکوفا شدن مهارت های شما می شوند.

درباره ی جهان آرسی
خواندن مطلب

پهپاد مناسب من چیست ؟

بنابراین توصیه می کنیم ابتدا سطح مهارت های خود را مشخص کنید، سپس با مراجعه به پهباد هایی در همان سطح، تعداد گزینه های پیش روی خود را کاهش دهید و انتخابی آسان تر را پشت سر بگذارید.

کاربرد های پهباد را با توقعات خود مقایسه کنید .

پهباد های امروزی کابرد های بسیار متنوعی دارند. تعدادی از آن ها می توانند در فضاهای کوچک و بسته پرواز کنند، در حالی که سایر موارد برای محیط های باز طراحی شده اند.
بعضی از کوادکوپتر ها به منظور مسابقه و منحصرا پرواز های سریع ساخته شده اند، و بعضی دیگر به شما اجازه می دهند تا تصاویر و ویدیو های هوایی خارق العاده تهیه کنید.
جالب است بدانید که کوادکوپتر های فیلم برداری نیز کاربرد های متنوعی دارند و با توجه به نیاز های شما می توانند عملکردی مطلوب یا ضعیف داشته باشند.
در نتیجه قبل از خرید پهباد بهتر است توقعات خود را در نظر بگیرید و کاربرد های مورد انتظار خود را تعریف کنید. به این ترتیب شما می توانید تعداد گزینه های پیش روی خود را به حداقل برسانید و تنها کوادکوپتر هایی را بررسی کنید که می توانند کاربرد های تعریف شده را ارائه دهند.

به عنوان مثال فرض کنید شما فقط به پهباد های مناسب فضای بسته و قادر به اجرای حرکات نمایشی علاقه دارید، در این صورت باید پهباد های کوچک و چابک را در لیست خود حفظ کنید و پهباد های بزرگ تر با سیستم دوربین قدرتمند را خط بزنید.
همچنین اگر هدف شما از خرید پهباد اجرای پرواز هایی با قابلیت FPV و لذت بردن از نمای معروف چشم پرنده (Bird’s eye view) است، کوادکوپتر هایی با دوربین های معمولی و ارزان قیمت می توانند این تجربه را برای شما رقم بزنند.
اما اگر قصد دارید تصویر برداری های هوایی پیچیده را پشت سر بگذارید و ویدیو های خارق العاده تهیه نمایید، باید خود را برای پرداخت هزینه های بیشتر آماده کنید و به دنبال کوادکوپتر های مجهز به دوربین های حرفه ای باشید.

آموزش راه اندازی فانتوم 4
خواندن مطلب

پهپاد مناسب من چیست ؟

با انتخاب کردن پهباد هایی که می توانند وظایف مورد انتظار شما را انجام دهند، می توانید از اتلاف هزینه برای امکانات غیر ضروری جلوگیری کنید و از تجربه پرواز هایی بهینه و تحت کنترل لذت ببرید.

فقط امکانات و لوازم جانبی ضروری را انتخاب کنید .

علاوه بر سطح مهارت و کاربرد ها، باید پهباد هایی را انتخاب کنید که به امکانات و لوازم جانبی مشخص شده از سوی شما مجهز هستند.
خوشبختانه امروزه پهباد ها امکانات و قابلیت های بسیار متنوعی دارند که باعث می شود هر یک از آن ها عملکرد های متفاوتی داشته باشند.
به عنوان مثال کوادکوپتر های مخصوص فیلم برداری به همراه دوربین هایی عرضه می شوند که اغلب مشخصات دقیق آن ها دارای تفاوت های جزیی اما تعیین کننده است.
علاوه بر دوربین، جنبه های دیگری همچون نوع سیستم کنترل پرواز، برخورداری یا عدم برخورداری از سیستم GPS، سایز بدنه، نحوه آماده سازی قبل از شروع پرواز، مدت زمان پرواز و سایر موارد مشابه در پهباد های گوناگون متفاوت هستند و می توانند خرید این نوع کالا را تحت تاثیر قرار دهند.
گاهی اوقات لوازم جانبی همراه پهباد نیز می توانند عوامل تعیین کننده ای باشند. برای نمونه باتری های اضافی، پروانه های ذخیره و محافظ بدنه گزینه های اضافی هستند که باعث بهبود عملکرد کلی کوادکوپتر می شوند.

در نتیجه انتخاب پهباد مناسب یعنی انتخاب گزینه ای که از امکانات مورد نیاز شما بهره مند است. به عبارت دیگر اگر قصد دارید در موقعیت های مختلف بلافاصله پرواز را شروع کنید، باید پهباد های RTF (آماده پرواز) را در اولویت قرار دهید.
اگر کیفیت و وضوح تصاویر برای شما مهم است، کوادکوپتر هایی با دوربین های پیشرفته تر را مورد بررسی قرار دهید. اگر به استحکام و ایمنی بیشتر نیاز دارید، پهباد هایی مجهز به امکانات ایمنی نظیر محافظ پروانه یا کوادکوپتر های مقاوم در برابر صدمات ناشی از تصادفات می توانند گزینه هایی ایده آل برای شما باشند.

گیمبال و کاربرد آن چیست ؟
خواندن مطلب

پهپاد مناسب من چیست ؟

علاوه بر انتخاب امکانات و ویژگی های مناسب، بسیار مهم است که از انتخاب پهباد هایی با امکانات اضافی و غیر ضروری اجتناب کنید. توجه به این نکته باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و به شما کمک می کند پهبادی را انتخاب کنید که لذت بخش ترین تجربه ها را فراهم می کند.

به دنبال بهترین پهباد در محدوده بودجه خود باشید .

همانطور که می دانید قیمت کالا یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در فرایند خرید است. بنابراین زمانی که شما قصد دارید پهباد بخرید، با توجه به تنوع فوق العاده بالا در قیمت این نوع کالا، تصمیم گیری در مورد محدوده قیمت مناسب می تواند باعث سردرگمی شما شود.
اما لازم نیست نگران باشید، چرا که با وجود قیمت های چندین میلیون تومانی، بالاخره بودجه شما محدود خواهد شد و می توانید محدوده قیمت مناسب خود را تعیین نمایید.

زمانی که شما متوجه شدید پهباد مورد نیاز شما در چه محدوده قیمتی قرار می گیرد، کافیست بین کیفیت پهباد و هزینه خرید آن تعادل برقرار کنید تا در نهایت به گزینه ایده آل خود دست یابید.
لازم است به این نکته اشاره کنیم که برقراری تعادل بین کیفیت و قیمت پهباد کمی زمان بر است و می تواند چالش های خاص خود را داشته باشد، اما با این حال باید با دقت اجرا شود.
معمولا بهترین راه برای آگاهی از کیفیت واقعی پهباد فیلم برداری و کوادکوپتر دوربین دار، مطالعه نظرات کاربران و همچنین مشخصات ذکر شده برای محصول است.
این اطلاعات به شما کمک می کنند تا کیفیت ساخت پهباد را درک کنید و از نحوه عملکرد آن برای سایر خلبانان مطلع شوید. علاوه بر آن نظراتی که سایر کاربران مطرح می کنند، در بسیاری از موارد مستقیما به تعادل بین کیفیت و قیمت در هر پهباد اشاره می کند.
بنابراین اگر شما گزینه هایی را بررسی کنید که نقد ها و مشخصات خوبی دارند، و همچنین در محدوده قیمت مورد نظر شما قرار می گیرند، در پایان می توانید پهبادی را انتخاب کنید که ارزش سرمایه گذاری را دارد.

نتیجه گیری

انتخاب پهباد مناسب حتما نباید به فرایندی دشوار و طولانی تبدیل شود.
اگر شما به دنبال گزینه ای باشید که در سطح مهارت های شماست و می تواند کاربرد های مد نظر شما را پوشش دهد، نهایتا پهبادی را انتخاب خواهید کرد که کنترل آن آسان و استفاده از آن لذت بخش است.
اگر با رعایت تمام نکات ذکر شده در مقاله پهپاد مناسب من چیست ؟ باز هم تعداد گزینه های باقی مانده بیش از یکی بود، توصیه می کنیم پهبادی را تهیه کنید که علاوه بر زیبایی ظاهری، بتواند احساس رضایت شما را جلب کند. می توانید جهت خرید با کارشناسان جهان آرسی در ارتباط باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.