تفاوت فانتوم 4 ادونس با دیگر فانتوم ها

تفاوت فانتوم ۴ ادونس با دیگر فانتوم ها DJI

فانتوم ۴ ادونس یکی از محصولات جدیدی می باشد که به تازگی توسط کمپانی DJI رونمایی شده است . و بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند تا وجوه تمایز این محصول را با فانتوم های سری ۴ بدانند . در مقاله تفاوت فانتوم ۴ ادونس با دیگر فانتوم ها بر آن شدیم تا به صورت تفکیکی و موردی اختلافات فاحش این فانتوم را با فانتوم ۴ و فانتوم ۴ پرو مورد بررسی قرار دهیم . امید است بعد از مطالعه جامع این نوشته هیچ نقطه ابهام و یا سوالی برای کاربران باقی نماند .

 • سوال اولی که مطرح می شود این است که تفاوت اصلی فانتوم ۴ ادونس با فانتوم ۴ استاندارد چیست ؟

در پاسخ به این سوال کمپانی DJI می گوید : نرم افزار کوادروتور فانتوم ۴ ادونس از نو باز نویسی شده است که این امر موجب بهبود کیفیت پرواز ، افزایش هوش پروازی و دستیابی به فواصل پروازی دور تر در پرنده گردیده است ، همچنین دوربین کوادکوپتر Phantom 4 Advanced قدرت توانمندی ثبت تصاویر با ۶۰ فریم در ثانیه در حالت فیلم برداری ۴k  به میزان بیت ریت ۱۰۰Mbp دست پیدا کرده است .

علاوه بر آن با افزایش کیفیت سنسور از ۱۲٫۹ به ۲۰ مگاپیکسل می تواند عکس هایی باکیفیت بسیار بالاتر را ثبت نماید . بهبود برد دید بصری از ۱۰ متر به ۳۰ متر موجب میشود فانتوم موانع را دقیق تر شناسایی و از برخورد پرنده با آن جلوگیری بعمل آورد .
هم چنین لازم بذکر است برد رادیویی پرنده مذکور به ۷ کیلومتر رسیده که نسبت به فانتوم ۴ دو کیلومتر افزایش داشته است .

 • سوال دومی که مطرح می شود این است که تفاوت اصلی فانتوم ۴ ادونس با فانتوم ۴ پرو چیست ؟

در فانتوم ۴ ادونس چند آپشن و ویژگی فانتوم ۴ پرو حذف شده است . از جمله سنسور دید عقب و دو سنسور مادون قرمز در سیستم FlightAutonomy از آن حذف شده ، همچنین کنترل از راه دور آن از باند فرکانس ۵/۸ GHz پشتیبانی نمی کند و قابلیت Tapfly عقب آن به طور کامل حذف شده است .

 • سوال سومی که مطرح می شود این است که چه لوازم جانبی را می توان با هر دو فانتوم ۴ و فانتوم ۴ ادونس استفاده کرد ؟ 

ملخ ها ، باتری ، شارژر ، کابل برق و کابل میکرو USB در این دو مدل یکسان هستند و می توان به جای یکدیگر نیز از هم استفاده کرد .

 • سوال چهارمی که مطرح می شود این است که در مقایسه بین دوربین فانتوم ۴ و فانتوم ۴ ادونس ، تفاوت ها و مزایای مدل جدیدتر در چیست ؟

یقینا دوربین فانتوم ۴ ادونس نسبت به فانتوم ۴ استاندارد از کیفیت بالاتری برخوردار است . دوربین DJI Phantom 4 Advanced قدرت توانمندی ثبت تصاویر با ۶۰ فریم در ثانیه در حالت فیلم برداری ۴k  به میزان بیت ریت ۱۰۰Mbp دست پیدا کرده است ، علاوه بر آن با افزایش کیفیت سنسور از ۱۲٫۹ به ۲۰ مگاپیکسل می تواند عکس هایی باکیفیت بسیار بالاتر را ثبت نماید .
سنسور دوربین فانتوم ۴ ادونس نسبت به فانتوم ۴ کمی بزرگتر شده است لذا کاربران می توانند حصول اطمینال کنند تصاویر با وضوح بسیار بالایی را ذخیره می کنند .

 • سوال پنجمی که مطرح می شود این است که مزایای شاتر مکانیکی فانتوم ۴ ادونس چیست ؟

شاتر مکانیکی در حین عکاسی های سریع بسیار خود را نشان میدهد و موجب میشود تصاویر تیره و تار و یا تکه تکه نشود . این امر باعث خلق تصاویری بسیار زنده و شارپنس تر می شود و یقینا از خروجی کار خود نهایت لذت را خواهید برد .

 • سوال ششمی که مطرح می شود این است که آیا دوربین فانتوم ۴ ادونس از فوکوس پیشرفته پشتیبانی می کند ؟ 

بله ، با کلیک بر روی مرکز صفحه نمایشگر خود و یا با فشردن دکمه ی شاتر قبل از عکاسی می توانید بر روی سوژه مدنظرتان فوکوس کنید که این امر دقت و کیفیت عکاسی و یا فیلم برداری هوایی شما را بالا می برد . تمرکز را می توان بین ۱ متر و بی نهایت تنظیم کرد .

 • سوال هفتمی که مطرح می شود این است که لنز دوربین فانتوم ۴ ادونس به چه صورتی طراحی شده است ؟

دوربین Phantom 4 Advanced دارای یک لنز زاویه باز ویژه با محدوده دیافراگم F2.8 تا F11 و فاصله کانونی معادل ۲۴ میلی متر برای عکس برداری هوایی طراحی شده است . همچنین لازم بذکر است این لنز یه بک شاتر مکانیکی و فوکوس پیشرفته مجهز شده است .

 • سوال هشتمی که مطرح می شود این است که چه تغییراتی در سیستم عدم برخورد به مانع فانتوم ۴ ادونس به وجود آمده است ؟

فانتوم ۴ ادونس همانند فانتوم ۴ استاندارد فقط دارای سیستم عدم برخود به مانع از جلو می باشد اما محدوده ی شناسایی موانع آن از ۱۰ متر ( در فانتوم ۴ ) به ۳۰ متر افزایش پیدا کرده است و این امر موجب می شود پرنده با دقت و حساسیت بالاتری موانع را تشخیص داده و از اصابت پرنده به مانع جلوگیری بعمل بیاورد .

 • سوال نهمی که مطرح می شود این است که راه های کالیبراسیون صحیح دستگاه به چه صورت است ؟

شما کاربران گرامی می توانید از طریق اپلیکیشن DJI GO 4 و یا از طریق DJI Assistant 2 از طریق کامپیوتر کالیبره مهم و اولیه دستگاه خود را انجام دهید .

توجه : اگر تا بحال کالیبراسیون محصولات DJI را انجام نداده اید از یک کارشناس فنی بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد و یا آموزش ببینید . کالیبراسیون اولیه از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و یک خطا و یا اشتباه کوچک می تواند آسیب و خسارات جبران ناپدیری را به دستگاهتان وارد کند .

 • سوال دهمی که مطرح می شود این است که چه تغییراتی در رادیو کنترل Phantom 4 Advanced بوجود آمده است ؟

رادیو کنترل فانتوم ۴ ادونس در مقایسه با ریموت کنترل فانتوم ۴ پرو از فرکانس ۵٫۸ GHz پشتیبانی نمی کند . همچنین رادیو کنترل فانتوم ۴ ادونس به دو صورت ساده و با مانیتور قابل ارائه به کاربران گرامی می باشد .

 • سوال یازدهمی که مطرح می شود این است که رادیو کنترل فانتوم ۴ ادونس با کدام مدل های دیگر فانتوم ۴ سازگاری دارد ؟

در حال حاضر ریموت کنترل محصول فوق با هیچ کدام از مدل های دیگر فانتوم ۴ سازگاری نداشته و قابل استفاده نمی باشد و میتوان گفت این رادیو کنترل منحصرا برای فانتوم ۴ ادونس می باشد .

 • سوال دوازدهمی که مطرح می شود این است که چه مود های پروازی هوشمندی در فانتوم ۴ ادونس گنجانده شده است ؟ 

مود های پروازی فانتوم ۴ ادونس بسیار متنوع و جذاب است و یقینا در حین پرواز لذت بالایی را تجربه خواهید کرد . می توان به مود های Draw ، Gesture ، TapFly ، Tripod ، Terrain Follow and ActiveTrack اشاره کرد .

 • سوال آخری که مطرح می شود این است که چگونه سیستم نیروی محرکه فانتوم ۴ ادونس بهبود یافته است ؟ 

حداکثر سرعت پرواز فانتوم ۴ ادونس در حالت P معادل ۱۴ m/s شده است .

همانطور که تشریح شد میتوان نتیجه گرفت این محصول مابین فانتوم ۴ استاندارد و فانتوم ۴ پرو طبقه بندی می شود چرا که بعضی از ویژگی های فانتوم ۴ معمولی و بعضی از ویژگی های فانتوم ۴ پرو را دارا می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *