ماشین کنترلی

شاید به جرات بتوان ادعا کرد که امروزه یکی از تفریحات دوست داشتنی برای ما انسان ها استفاده از ماشین کنترلی ها در زمینه مسابقات RC است . سالانه مسابقات بسیار بزرگی در زمینه اتومبیل رانی در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود که علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی دارد .
البته این علاقه مندی صرفا برای اتومبیل و ماشین های واقعی نیست بلکه بسیاری از افراد به دنبال ماشین ها و اتومبیل های کوچک شده که اصطلاحاً ماشین کنترلی حرفه ای و یا ماشین آرسی می نامند هستند . چرا که با آنان نیز میتوان سرعت و هیجان بالایی را تجربه کرد و مسابقات بسیار جذابی را برپا نمود .

ماشین کنترلی

ماشین کنترلی یا همان آرسی اصطلاحاً به ماشین هایی  گفته می شود که توسط رادیو کنترل از راه دور هدایت می شوند . این وسایل تفریحی امروزه جزو محبوب ترین محصولات تفریحی سرگرمی هستند که در رده های نیمه حرفه ای تا تمام حرفه ای طراحی و تولید می شوند و در تمامی رده های سنی طرفداران بسیار زیادی دارند . بی شک شما نیز پس از آشنایی با این محصولات و یادگیری آن ها متوجه خواهید شد که این ماشین جزء محبوب ترین وسایل سرگرمی هستند .

ماشین کنترلی بنزینی

متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که ماشین های کنترلی بنزینی داری قدرتی به مراتب بیشتر از ماشین های الکتریکی می باشند که این باور بسیار غلطی است ! همانطور که می دانید یک ماشین سوختی از حداقل قیمت 10 میلیون تومان شروع می شود و این تازه شروع ماجراست ! ماشین های بنزینی دارای اصحلاک بسیار بالایی می باشند به صورتی که شما برای هر بار استفاده بسته به نوع ماشینتان باید عددی معادل 5% مبلغ خرید خریدتان برای هزینه های اصطحلاک هر بار استفادتان در نظر بگیرید ، علاوه بر آن تامین قطعات آن بسیار دشوار بوده و دارای مبلغی قابل توجه خواهد بود . یکی از مشکلاتی که ماشین های  بنزینی دارند این است که این ماشین ها دارای صدای بسیار زیاد و برای برخی آزار دهنده و برای برخی دیگر جذاب می باشد .

اما در مقابل ماشین های الکتریکی دارای اصحلاکی بسیار کمتر از نوع سوختی آن دارا می باشد . ماشین های الکتریکی سرعتی از قیمت حدود 1 میلیون تومان شروع می شود که علاوه بر قیمت کم دارای سرعتی بین 40 الی 160 کیلومتر بر ساعت می باشند . همچنین این ماشین های می توانند بر خلاف ماشین های بنزینی به راحتی واترپروف شوند و در استفاده از آن لذت دو چندان برد . از مزایای دیگر ماشین های الکتریکی عدم آلودگی صوتی و زیست محیطی می باشد که می توان از آن ها در هر محیطی حتی منزل استفاده نمود و برای هر سنی قابل استفاده بوده و خطرناک نمی باشد ، همچنین قطعات و لوازم یدکی آن به وفور موجود بوده و دارای قیمتی بسیار ارزان تر از نوع سوختی آن است .

اما در نهایت خرید یک ماشین کنترلی اینکه سوختی باشد و یا الکتریکی کاملا سلیقه ای بوده و قطعا شما کاربر گرامی با کمی بررسی و جست و جو می توانید ماشین مورد علاقه خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب کرده و از آن لذت ببرید .

تفاوت ماشین کنترلی حرفه ای و اسباب بازی

بارزترین تفاوت در بین ماشین های کنترلی حرفه ای و اسباب بازی سرعت ، قدرت و دقت بالای آن هاست که موجب می شود تا سیستم موتور ، تعلیق ، فنربندی و شاسی این ماشین ها نیز بسیار ماهرانه و پیشرفته تر طراحی شوند . همچنین کیفیت و قابلیت تعمیرات آن نیز بسیار بهتر و بیشتر از سری اسباب بازی آن می باشد .