کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو

کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو – بخش 2

کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو

اگر بخش اول مقاله کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو را مطالعه کرده اید ، توصیه می کنیم در ادامه کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو بخش 2 نیز با ما همراه باشید تا چهار مدل دیگر را به لیست کوادکوپتر های با کیفیت و ایده آل برای دوربین های گوپرو اضافه کنیم و توضیحاتی مختصر درمورد هر کدام ارائه دهیم .

لیست بهترین کوادکوپتر های مناسب برای حمل دوربین گوپرو

کوادکوپتر های مناسب برای حمل گوپرو - بخش 2

5- کوادکوپتر TRAXXAS ATON

ترکیب رنگ مشکی بدنه و طرح قرمز روی آن ظاهری جذاب به کوادکوپتر TRAXXAS ATON بخشیده است . این کوادکوپتر توسط کمپانی TRAXXAS در ایالات متحده تولید می شود و دارای جایگاهی مستحکم و قابل اطمینان برای دوربین های حرفه ای گوپرو است .
برای TRAXXAS ATON دو سیستم GPS کاملا مجزا در نظر گرفته شده است . همچنین اگر به تغییر مسیر در طول فیلم برداری نیاز داشته باشید ، تکنولوژی ترمز های بادی به کار رفته در این کوادکوپتر قبل از رسین به نقطه مورد نظر سرعت آن را کاهش می دهند و باعث تغییر جهت نرم و روان می شوند .
در کوادکوپتر TRAXXAS ATON دو حالت پرواز متفاوت با نام های فیلم برداری و ورزشی تعریف شده است تا در موقعیت های گوناگون روش های کنترلی کاملا واکنش پذیر در اختیار خلبانان قرار گیرد .
در صورت فعال شدن حالت ورزشی سرعت کوادکوپتر تا سقف 80 کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا خواهد کرد . حالت فیلم برداری نیز باعث رقم خوردن پرواز هایی به مراتب روان تر می شود و واکنش پذیری فوق العاده بهینه ای را در زمینه کنترل و هدایت کوادکوپتر فراهم می کند .
به منظور اجرای پرواز های بدون نقص در طول شب چراغ های LED پر نور روی بدنه مشکی و قرمز TRAXXAS ATON تعبیه شده است تا تعیین موقعیت مکانی و جهت گیری این کوادکوپتر در تاریکی شب به راحتی امکان پذیر شود .
لازم به ذکر است که حداکثر مدت زمان پرواز کوادکوپتر TRAXXAS ATON برابر با 15 دقیقه و محدوده عملیاتی آن تقریبا 300 متر است . این کوادکوپتر علاوه بر تهیه برداشت های هوایی عالی می تواند در جهت سرگرمی و اجرای پرواز های تفریحی نیز مورد استفاده قرار گیرد . به عنوان نکته پایانی باید به شما بگوییم اگر قصد دارید برداشت هایی از فواصل دور داشته باشید و به عنوان مثال تصاویری از مناظر تهیه کنید ، بهتر است مدل های دیگر موجود در این لیست را در اولویت قرار دهید .

12 کوادکوپتر ایده آل برای دوربین های گوپرو

6- کوادکوپتر WALKERA QR X350 PRO

WALKERA QR کوادکوپتری جذاب است که قابلیت ها و امکانات فوق العاده کاربردی را در قالب یک پکیج فشرده ارائه می دهد . اولین ویژگی مثبت این کوادکوپتر برخورداری از سیستم GPS است که به منظور مسیریابی دقیق در شرایط آب و هوایی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد .
از سوی دیگر قابلیت حفظ ارتفاع به کنترلر ها اجازه می دهد ارتفاع کوادکوپتر را به صورت خودکار تغییر دهند و همان ارتفاع را حفظ کنند . قابلیت بازگشت به خانه در کوادکوپتر WALKERA QR به دو صورت تعریف شده است . حالت اول که با نام single key return شناخته می شود توسط کاربران فعال شده و بدون نیاز به کنترل کوادکوپتر را به مبدا باز می گرداند .
حالت دوم معروف به fail-safe کمی پیشرفته تر است و حتی در مواقعی که دستگاه کنترل از راه دور از کار افتاده باشد می تواند کوادکوپتر را به مبدا بازگرداند . البته با توجه به اینکه فرستنده DEVO7 در کنترل از راه دور این کوادکوپتر مورد استفاده قرار می گیرد ، بعید است دستگاه کنترل از راه دور عملکرد نامناسبی داشته باشد .
مدت زمان پروازی کوادکوپتر QR X350 PRO نیز حداکثر 25 دقیقه است که با توجه به کاربرد آن فوق العاده مطلوب است . به عنوان نکته پایانی لازم است به شما بگوییم که خرید و نصب یک گیمبال با کیفیت تر از مدل موجود روی کوادکوپتر QR X350 PRO می تواند منجر به تهیه تصاویری با وضوح بیشتر و ویدیو های شفاف تر شود، و عملکرد کلی دوربین گوپرو را بهبود ببخشد .

12 کوادکوپتر ایده آل برای دوربین های گوپرو

7- کوادکوپتر 3D ROBOTICS IRIS+

کمپانی معروف 3D ROBOTICS کوادکوپتر Iris plus را تولید می کند . این کوادکوپتر دارای ظاهری جذاب و کلاسیک است و در فعالیت های هوایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .
جالب است بدانید Iris plus به راحتی قادر است محموله هایی با حداکثر وزن 400 گرم را حمل نماید . بنابراین شما می توانید بسیاری از مدل های دوربین گوپرو را روی این کوادکوپتر نصب کنید و برداشت های هوایی خارق العاده داشته باشید .
Iris plus از جمله کوادکوپتر های غیر پیچیده و کاملا ساده است و مراحل آماده سازی آن تنها در شارژ کردن و نصب ملخ ها خلاصه می شود . علاوه بر آن کافیست دوربین گوپرو را داخل قاب مخصوص در نظر گرفته شده برای آن قرار دهید و بلافاصله پرواز را آغاز نمایید . حداکثر مدت زمان پروازی این کوادکوپتر چیزی بین 16 تا 22 دقیقه است که با توجه به 400 گرم ظرفیت جابجایی و مقدار به کار گرفته شده از آن می تواند متغیر باشد. محدوده عملیاتی 800 متری یکی دیگر از نقاط قوت کوادکوپتر Iris plus به حساب می آید و بدنه جذاب و با کلاس آن به هیچ وجه شما را دلسرد نمی کند .

12 کوادکوپتر ایده آل برای دوربین های گوپرو

8- کوادکوپتر DJI PHANTOM 2 V2.0

کوادکوپتر DJI PHANTOM 2 V2.0 به همراه گیمبال جدید و ارتقا یافته Zenmuse H4-3D ترکیبی قدرتمند را تشکیل داده اند و یکی از گزینه های اصلی لیست ما به حساب می آیند .
در این کوادکوپتر گیمبال جدید و پیشرفته تر Zenmuse H4-3D جایگزین مدل قدیمی Zenmuse H3-3D شده است تا ثبات بیشتری در طول فیلم برداری حاصل شود . لازم به ذکر است که این گیمبال به صورت خودکار تنظیم نمی شود و شما باید پس از نصب کردن آن روی کوادکوپتر با استفاده از نرم افزار مخصوص فرایند کالیبره کردن را اجرا نمایید .
زمانی که فرایند کالیبره کردن با موفقیت به پایان رسید ، مراحل همگام سازی دوربین گوپرو با گیمبال متصل به کوادکوپتر اجرا می شود و پس از آن شما می توانید به تهیه تصاویر و ویدیو هایی با ثبات عالی بپردازید .
در میان دوربین های گوپرو موجود در بازار مدل Hero4 Black Edition می تواند از تمام مزایای گیمبال های جدید Zenmuse H4-3D بهره ببرد . البته سایر مدل ها نیز می توانند به همراه این گیمبال ها مورد استفاده قرار گیرند و نیاز های شما را برطرف نمایند .
در زمینه مدت زمان پرواز نیز محدودیت 25 دقیقه ای برای کوادکوپتر دوربین دار DJI PHANTOM 2 تعیین شده است ، و از سوی دیگر محدوده عملیاتی یک کیلومتری آن می تواند کاربران را تحت تاثیر قرار دهد .
کیفیت ساخت کوادکوپتر DJI PHANTOM 2 در مجموع فوق العاده مطلوب است ، به طوری که بازو های مستحکم و تنومند آن به خوبی می توانند در برابر دست انداز های هوایی و فرود های سخت مقاومت کنند .
علاوه  بر آن طراحی بدنه و پایه های فرود این کوادکوپتر به گونه ای است که محافظت بیشتری را از گیمبال و دوربین GoPro نصب شده روی آن به عمل می آورد . بد نیست به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که وجود نوار های رنگی روی بازو های جلویی کوادکوپتر DJI PHANTOM 2 در طول پرواز به شما کمک می کند قسمت های جلویی و عقبی را تشخیص دهید .

برای مطالعه بخش سوم و پایانی این مطلب نیز با ما همراه باشید .

شما کاربران گرامی می توانید جهت خرید کوادکوپتر از کارشناسان فنی جهان آرسی راهنمایی بخواهید .

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *