quadcopter

کاربرد کواد کوپتر چیست ؟

کاربرد کواد کوپتر چیست ؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که ذهن هر کاربری را مشغول می کند این است که زمینه کاربرد کواد کوپتر چیست ؟ و اساسا برای چه مصارفی می توان از یک کواد کوپتر بهره گرفت ؟

شاید بتوان به جرات گفت که یکی از مهم ترین و کلی ترین کاربرد های یک کواد کوپتر جنبه تفریحی ، سرگرمی آن است !!! بله درست متوجه شده اید امروزه جنبه ی بازی و سرگرمی پرنده های پروازی به قدری افزایش پیدا کرده است که بسیاری از افراد مایل به خرید یک کواد کوپتر شخصی برای مصارف تفریحی ، سرگرمی خود هستند . اما بسیار جالب است که بدانید علاوه بر این کاربرد بسیار کلی ، کواد کوپتر ها کاربرد های بسیار مهم و حیاتی تری نیز دارند . یکی دیگر از کاربرد های پر مصرف و اشتغال زا این پرنده ها تصویر برداری و عکاسی هوایی ( هلیشات ) است . این نتیجه توسط کواد کوپتر ها و به طور کلی پرنده هایی که در زیر آن ها دوربین تعبیه شده است ، محقق می شود . مثلا بسیاری از کاربران با خرید یک کواد کوپتر دوربین دار از جمع های شخصی و خانوادگیشان عکاسی و فیلم برداری میکنند و از نتیجه کار بسیار لذت می برند . یا بسیاری از عکاسان و فیلم برداران با خرید پرنده های حرفه ای تر با دوربین های باکیفیت به عکاسی و فیلم برداری هوایی از بسیاری مراسمات من جمله عروسی ها می پردازند . یا کشاورزان عزیز برای فیلم برداری از زمین های کشاورزی خودشان و یا حتی برای چک کردن خطوط بسیار طولانی‌ راه‌آ‌هن و یا فیلم برداری از یک ساختمان در حال ساخت به عنوان پیشرفت پروژه و …

دسته ای از کواد کوپتر ها کواد کوپتر های محموله بر هستند : البته طراحی و ساخت چنین پرنده هایی در دست بررسی است اما با محقق شدن این موضوع به زودی بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به جابه جایی محموله و بارهایشان توسط پرنده های بارکش می پردازند .

دسته ی دیگری از کواد کوپتر ها پرنده های ناجی هستند : به عنوان مثال رساندن کمک های اولیه به مصدومین در یک حادثه وسیع .

دسته ی بعدی کواد کوپتر های امنیتی هستند : پرنده هایی که برای کنترل و امنیت شخصی یا عمومی به کار می آیند . امروزه بسیاری از سازمان ها و نهاد های امنیتی از پرنده های بسیار کوچکی برای جمع آوری اطلاعات بهره می برند .

به طور کلی دایره کاربرد پرنده های پروازی بسیار وسیع است ، به گونه ای که نمی توان تمامی کاربرد ها را به صورت تفکیکی دسته بندی کرد .

اما به طور کل با پیشرفت علم و تکنولوژی آینده ی بسیار روشنی در انتظار پرنده های پروازی برای مصارف گوناگون است .

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *