راهنمای خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید یک اسکوتر برقی خوب

اسکوتر برقی نامی بسیار آشنا برای تمامی افراد به خصوص کودکان و نوجوانان است . با تحول گسترده در زمینه ساخت و طراحی اسکوتر برقی این روزها تمامی خانواده ها دارای حداقل یک اسکوتر برقی هوشمند می باشند .
اسکوتر برقی وسیله ای کاملا مفرح و مهیج می باشد که می توان ساعات بسیار خوب و خوشی را در کنار خانواده به تفریح گذراند . اسکوتر برقی وسیله ای است که به کمک دو چرخ و بر مبنای انرژی باتری قابل شارژ و بر اساس حرکت پاهای شما و فعال سازی جایروسکوپ ها به حرکت می افتد . در چند ساله اخیر نحوه طراحی و ساخت اسکوتر ها به طور کل متغییر شده است . میزان هوشمندی اسکوتر ها افزایش یافته و کافیست تا فکر کنید که می خواهید حرکت کنید .

یقینا تنوع و مدل های بسیار مختلف می تواند پوشش دهنده ی سلایق گوناگون باشد . برای خرید توجه به نکات و مواردی بسیار حائز اهمیت است . چرا که بررسی راهنمای خرید اسکوتر برقی میتواند در هرچه درست انتخاب کردن دستگاه مذکور به شما کمک کند . در اینجا به مواردی اشاره شده است که پیشنهاد می شود با دقت مطالعه کنید .

  • تحقیق ، بررسی و انتخاب یک فروشگاه اصیل و نامدار در خرید اسکوتر برقی

یقینا پیشنه و آوازه فروشگاه ارائه کننده اسکوتر برقی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . متاسفانه در دنیای تجارت و فروش نقاط ضعفی وجود دارد . شاید افرادی که فاقد هرگونه دانش تخصصی و فروشگاه و سرمایه ای باشند اقدام به خرید تعداد اندکی محصول مورد نظر کنند و هدفشان تنها و تنها فروش و کسب سود باشد . به فروشگاه های اینترنتی بسیار دقت کنید .
صرفا یک فروشگاه نامی که فقط نقش دلالی کالا ها را به عهده دارد و یا یک وبسایت که فاقد هرگونه ادرس و فروشگاهی است چندان قابل اعتماد نیست .
اسکوتر برقی یک کالای کاملا تخصصی است که علاوه بر گارانتی ، خدمات پس از فروش جامع و کامل نیز باید داشته باشد . لذا در هنگام خرید به چشم یک کالای معمولی به آن نگاه نکنید و از افراد متخصص و کارشناس مشاوره بگیرید .
یقینا وجود یک فروشگاه و یا مغازه حضوری بسیار مهم است بگونه ای که بتوانید در صورت تمایل به صورت حضوری مراجعه و کالا ها را لمس کنید . ارائه خدمات و صحت گارانتی نیز در یک فروشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است .

فروشگاه جهان آرسی چندین سال است که به صورت مستمر در زمینه پخش و فروش اسکوتر برقی فعالیت گسترده ای دارد و علاوه بر وبسایت ، دارای فروشگاه حضوری می باشد . تنوع محصولات از برند و مدل گرفته تا رنگ بندی بسیار زیاد است به گونه ای که با بازدید از فروشگاه به این موضوع پی خواهید برد . در هنگام فروش کارشناسان سعی بر ارائه درست ترین اطلاعات به شما دارند تا متناسب با نیازتان انتخاب مناسبی انجام دهید .
تمامی اسکوتر برقی های مجموعه از گارانتی سلامت برخوردارند و در صورت تمایل یک سال گارانتی بی قید و شرط نیز قابل اضافه شدن به آن هاست . همچنین تمامی قطعات برای ارائه خدمات پس از فروش به صورت کامل و به تعداد در تعمیرگاه مجموعه یافت می شود .

راهنمای خرید اسکوتر برقی

  • بررسی و تعیین جنسیت کاربر اسکوتر برقی

همانطور که پیش تر نیز مطرح شد اسکوتر برقی یک وسیله کاملا خانوادگی و بدون هیچ محدودیت سنی ، جنسی و وزنی است اما در هر صورت در ابتدا شخصی مد نظر است تا برای او این وسیله خریده شود .
اسکوتر برقی می تواند در قالب هدیه برای دختر خانواده ، دوستتان و یا حتی هدیه سالگرد ازدواج برای همسرتان خریده شود .
طرح و استایل های ظاهری اسکوتر برقی ها بسیار متنوع است و با یکدیگر فرق دارد . به عنوان مثال اگر شخص استفاده کننده یک دختر خانم 10 ساله است پیشنهاد میشود کوچک ترین سایز با طرحی لطیف برای وی انتخاب شود و اگر شخص مد نظر یک آقای بالغ با 30 سال سن است پیشنهاد می شود تا از مدل های آفرود و یا حتی 10 اینچ با طرحی مردانه برای وی خریداری شود . بعد از هدف گیری شخص مد نظر و تهیه هدیه برای وی و بر اساس سلیقه و جنسیت او ، حال سایرین نیز به راحتی قادر به استفاده از آن هستند .

  • بررسی سن شخص استفاده کننده اسکوتر برقی

یکی دیگر از فاکتور های مورد نظر و مهم سن شخص استفاده کننده است . بررسی سن در تعیین استایل و سایز اسکوتر برقی بسیار مهم است . متاسفانه بسیاری از خانواده ها در هنگام انتخاب و خرید بدین صورت فکر می کنند که پسر بچه 9 ساله ما قرار است روزی بزرگ شود لذا بهتر است برای او یک اسکوتر برقی سایز بزرگ گرفته شود تا بعد ها به مشکل نخورد . این طرز تفکر از اساس اشتباه است .
استفاده یک پسر بچه 9 ساله در سالی که اسکوتر برقی تهیه می کند مهم است و باید دستگاه با شرایط بدنی او سنخیت داشته باشد . اگر در سن کنونی کودک قادر به استفاده از دستگاه نباشد و یا به سختی بتواند آن را کنترل کنند به مرور زده خواهد شد . چشم انداز چند ساله چندان منطقی و مورد پسند نیست چرا که یقینا در آینده وسایل های بروز و مدرن تری وارد بازار می شود و باید به تفریح و لذت کودک در زمان حال توجه کرد .

راهنمای خرید اسکوتر برقی

  • بررسی وزن استفاده کننده اسکوتر شارژی

تمامی اسکوتر شارژی ها از کوچک ترین سایز قادر به تحمل وزن تا 120 کیلوگرم را هستند . در انتخاب یک اسکوتر برقی مناسب حداکثر وزن ملاک نیست بلکه حداقل وزن مورد نیاز است . حساسیت سنسور های مدل های مختلف با یکدیگر متفاوت است و به عنوان مثال شاید در یک دستگاه از حداقل وزن 20 کیلوگرم پاسخ گو باشد و در اسکوتری دیگر حداقل وزن 30 کیلوگرم باشد . اگر به حداقل وزن دقت نشود در حین استفاده سنسور ها به درستی فعال نمی شود و حالت ویبره و لرزه در زیر پا ایجاد می کند .
معمولا حداقل وزن بین 25 تا 30 کیلوگرم باید باشد . در اسکوتر برقی های سایز 6.5 اینچ چون دارای سنسور های حساس و دقیق تری هستند حداقل وزن می تواند 20 تا 25 کیلوگرم نیز باشد اما مثلا در اسکوتر برقی های سایز 8 اینچ چون حساسیت سنسور ها کم تر است حداقل وزن باید 30 کیلوگرم باشد .

  • بررسی سایز چرخ های اسکوتر برقی

اسکوتر برقی ها دارای 2 چرخ کاملا مجزا از هم هستند . سایز چرخ ها متنوع است به طور مثال سایز 4 ، 6.5 ، 8 ، 10 ، 12 و 14 اینچ و یا حتی بیشتر نیز در بازار امروز موجود است .
سه سایز 6.5 ، 8 و 10 جزو متداول ترین و پرفروش ترین سایز های موجود هستند . همیشه بزرگ تر شدن چرخ ها دلیلی بر بهتر بودن آن ها نیست .
به عنوان مثال پیشنهاد کارشناسان ما برای دختر خانم ها و یا حتی خانم های بالغ و یا حتی آقا پسر های نوجوان سایز 6.5 اینچ است چرا که دستگاه بسیار فرز و تیز است و قدرت مانور دهی آن به تبع افزایش می یابد . از طرفی وزن دستگاه نسبت به سایر مدل ها کمتر می باشد و خود شخص استفاده کننده نیز می تواند آن را حمل کند .
به عنوان مثال اگر شخص هدف یک آقا با وزن 100 کیلوگرم است یقینا برای این شخص سایز چرخ های 8 و 10 و یا حتی بیشتر پیشنهاد می گردد تا ابهت دستگاه نیز متناسب با وزن و قد او در زیر پایش حس شود و حس خوبی به کاربر منتقل کند . یا به طور مثال اگر یک خانواده در شهر های شمالی ساکن هستند و میخواهند از این اسکوتر برقی در کنار ساحل استفاده کنند اسکوتر برقی هایی با چرخ های آفرود که ضخیم و پهن هستند برای جلوگیری از فرو رفتن در شن و ماسه پیشنهاد می شود .

راهنمای خرید اسکوتر برقی

  • بررسی امکانات جانبی اسکوتر شارژی ها

در اسکوتر شارژی ها امکاناتی نظیر بلوتوث و اسپیکر ، ریموت کنترل ، و به تازگی نرم افزار و اتو بالانسینگ اضافه شده است . یقینا این قابلیت ها در زمره ویژگی های فرعی طبقه بندی می شوند چرا که وجود و یا عدم وجود آن ها تاثیری در رفت و آمد و استفاده شما ندارد اما می تواند دستگاه را برای شما مهیج تر و حتی استفاده شما را آسان تر کند .
بلوتوث موجود بر روی اسکوتر برقی می تواند به بلوتوث تلفن همراه شما متصل شود و با پخش آهنگ از موبایلتان از اسپیکر موجود بر روی اسکوتر برقی پخش شود . این پخش آهنگ در دور همی های خانوادگی و پیکنیک ها می تواند دیگران را نیز بهره مند سازد و موجب رضایت همگان گردد .
به کمک ریموت کنترل می توانید دستگاه را قفل کنید و از حالت قفل خارج سازید که ویژگی چندان مهمی نیست چراکه دکمه ی power بر روی اسکوتر برقی تعبیه شده است .
نرم افزاری که به تازگی بر تعدادی از اسکوتر برقی های سال 2017 میلادی اضافه شده است می تواند نحوه استفاده شما را مدیریت کند . براحتی میزان سرعت و واکنش پذیری دستگاه را کنترل کنید . از طرفی می توانید بر روی نقشه جایگاه خود را شناسایی کنید و دستگاه را خاموش و روشن کنید .
اتوبالانسینگ نیز بدان معنا و مفهوم است که پس از روشن شدن ، اسکوتر برقی در وسط ترین و متعادل ترین حالت ممکن در مقابل پاهای شما قرار می گیرد و می توانید براحتی بر روی آن سوار شوید .
شاید وجود این قابلیت ها در انتخاب شما تاثیر گذار باشد . اما اضافه شدن هر کدام از این ویژگی ها یقینا در افزایش قیمت اسکوتر برقی تاثیر می گذارد .

  • بررسی کیفیت باتری ، موتور ها و برد اسکوتر برقی 

اسکوتر ها متشکل از سه قسمت اصلی شامل باتری ، موتور و برد هستند . بررسی کیفیت این اجزا در حین خرید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . تمامی تفاوت های قیمتی موجود میان اسکوتر برقی ها تفاوت در سطح کیفیت اجزای داخلی آن هاست .
به عنوان مثال شما کاربران گرامی میتوانید دو اسکوتر برقی کاملا یکسان و مشابه بیابید که یکی از آن ها دارای رنج قیمتی 300000 تومان و دیگری 900000 تومان است . این اختلاف قیمتی یقینا به دلیل کیفیت اجزای داخلی اسکوتر برقی است .
جهان آرسی ارائه کننده اسکوتر برقی های هوشمند این تضمین را به کاربران می دهد که تمامی باتری های دارای گرید A و سامسونگ بوده و تمامی برد ها 3 تکه و موتور ها ژاپنی باشند . یقینا بالا بودن کیفیت اجزا می طلبد که یک مجموعه گارانتی های طولانی مدت و بی قید و شرط ارائه کند .

شما کاربران گرامی با مطالعه و بررسی فاکتور های ذکر شده در مقاله فوق می توانید در حین خرید بهترین انتخاب را داشته باشید . همچنین برای خرید اسکوتر شارژی می توانید از فروشگاه نمایندگی اسکوتر برقی در ایران ” جهان آرسی ” بازدید و خرید کنید .

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *