راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

اسکوتر های برقی (self balancing scooter) یکی از جذاب ترین تکنولوژی های نو ظهور سال های اخیر به حساب می آیند. این وسایل مدرن و شگفت انگیز از همان ابتدا در فضای مجازی موفق ظاهر شدند و توانستند به جایگاه قابل توجهی در میان کاربران سرتاسر دنیا دست پیدا کنند.
امروزه محبوبیت اسکوتر های برقی به گونه ای است که حتی افراد مشهور و سلبریتی ها در صفحات اجتماعی خود ویدیو هایی از آن ها پخش می کنند تا به نوعی زندگی مرفه خود را به نمایش بگذارند.

شاید به همین دلیل است که ما تصور می کنیم خرید اسکوتر برقی یک خرید لاکچری است و هر فردی که از آن استفاده می کند نیز به احتمال زیاد یک شخصیت برجسته و ثروتمند است.
حتی ممکن است گاهی اوقات بارها ویدیو های منتشر شده توسط آن ها را بینیم و مهارت آن ها را در راندن این وسیله دو چرخ تحسین کنیم. اما سوال اینجاست که آیا تا به حال از خود پرسیده ایم چگونه می توان به چنین سطحی از مهارت و توانایی در سواری با اسکوتر دست پیدا کرد؟

ما در مقاله راهنمای کامل استفاده از اسکوتر برقی قصد داریم راهنمایی جامع و دقیق در مورد نحوه استفاده از اسکوتر های برقی ارائه دهیم.
تمام نکات و ترفند هایی که برای استفاده صحیح از اسکوتر مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه این مقاله گنجانده شده است تا هر کاربری پس از مطالعه آن ها بتواند دستگاه را با نیاز های خود تطبیق دهد و از سواری با آن لذت ببرد.
بنابراین توصیه می کنیم نگران هیچ چیزی نباشید و ذهن خود را آماده کنید تا صفر تا صد سواری با یکی از جذاب ترین تکنولوژی های سال های اخیر را آموزش ببینید.

آموزش استفاده از اسکوتر برقی

آموزش استفاده از اسکوتر برقی

سوار شدن روی اسکوتر برقی

کاملا مشخص است که در اولین گام باید روی اسکوتر برقی سوار شوید. به این منظور ابتدا مطمئن شوید که دستگاه کاملا شارژ شده است.
پس از بررسی میزان شارژ می توانید دستگاه را روشن کنید و آن را روی سطحی صاف قرار دهید. خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از مدل ها به حالت های پیشرفته توربو مجهز شده اند.
اگر اسکوتر برقی شما نیز یکی از همین مدل هاست، کافیست آن را روی حالت مبتدی تنظیم کنید تا بتوانید بدون هیچ دغدغه ای روی اسکوتر مستقر شوید و به راحتی حرکت را آغاز کنید.

اما اگر در اسکوتر برقی شما حالت های متنوع کاربری تعریف نشده باشد، کافیست ابتدا یک پای خود (ترجیحا پایی که روی آن تسلط بیشتری دارید) را روی اسکوتر قرار دهید.

در ادامه با استفاده از همان پایی که روی اسکوتر قرار گرفته است سعی کنید پد ها را به حالت کاملا صاف و موازی در آورید تا حین سوار شدن هیچ شیبی نداشته باشند و اسکوتر حرکت نکند.

پس از آن تقریبا همه چیز آماده است تا شما پای دیگر خود را روی اسکوتر قرار دهید و کاملا بر آن سوار شوید. اما قبل از این که این کار را انجام دهید لازم است به شما بگوییم که بسیاری از کاربران در این مرحله دچار اضطراب می شوند و در نهایت به دلیل لرزش ناشی از ترس زمین می خورند.
برای غلبه بر این ترس کافیست سوار شدن روی اسکوتر برقی را همچون بالا رفتن از پله بدانید و با خونسردی این کار را انجام دهید.

نکته مهم دیگر این است که هنگام سوار شدن روی اسکوتر به سمت جلو نگاه کنید و از خیره شدن به اسکوتر برقی خودداری کنید.
همانطور که می دانید اسکوتر های برقی به گونه ای طراحی شده اند که به شما کمک می کنند تا پس از سوار شدن روی آن ها تعادل وزن بدن خود را حفظ کنید. بنابراین فقط آرامش خود را حفظ کنید و رفتار طبیعی داشته باشید.

محل قرار گفتن پا روی پد نکته کلیدی دیگری است که در هنگام سوار شدن بر اسکوتر برقی باید به آن توجه داشته باشید. در این مرحله شما باید دو پای خود را تا جایی که امکان دارد با فاصله از یکدیگر قرار دهید. به عبارت سعی کنید نزدیک ترین نقطه به چرخ ها را انتخاب کنید و روی آن قدم بگذارید.
این کار باعث به وجود آمدن ثبات بیشتر می شود و به شما کمک می کند تا در طول حرکت با سهولت بیشتری اسکوتر را کنترل کنید.

راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

آموزش حرکت با اسکوتر برقی

اجرای حرکت های ساده روی خط مستقیم با اسکوتر برقی به هیچ وجه کار پیچیده و دشواری نیست. فقط کافیست کمی صبر داشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید تا در زمانی کوتاه به مهارت کافی دست پیدا کنید.
به طور کلی حرکت با اسکوتر برقی مفهوم ساده ای است که به توانایی شما در کنترل وزن بدن‌تان بستگی دارد. زمانی که روی اسکوتر برقی قرار گرفتید، برای حرکت به سمت جلو باید راستای بدن شما با حفظ تعادل کمی به سمت جلو مایل شود.
در ادامه با مایل شدن به سمت عقب نیز می توانید اسکوتر را کاملا متوقف کنید و آن را در جهت عقب به حرکت در آورید. همانطور که اشاره کردیم، سختی این کار تنها در کنترل وزن بدن و حفظ تعادل خلاصه می شود. زمانی که شما به مهارت های کافی در این زمینه دست پیدا کردید، به راحتی می توانید تغییرات جزیی در کنترل وزن بدن ایجاد کنید و با اسکوتر در جهت های گوناگون حرکت کنید.

در هنگام حرکت با اسکوتر برقی بسیار مهم است که از خم کردن زانو ها خودداری کنید. جالب است بدانید که در روش صحیح استفاده از اسکوتر های برقی برای کنترل وزن تنها مچ پا حرکت داده می شود.
علاوه بر آن لازم است مطمئن شوید که راستای بدن شما بیش از حد تغییر نکند، چرا که در غیر این صورت تعادل خود را از دست می دهید و زمین می خورید.

فراموش نکنید که در ابتدا اشتباه کردن و زمین خوردن کاملا طبیعی است. اما با استفاده از نکات ذکر شده و کمی تمرین مطمئن باشید در مدت زمانی کوتاه به مهارت های لازم دست پیدا خواهید کرد و از اسکوتر سواری لذت خواهید برد.

راهنمای کامل استفاده از اسکوتر برقی

تغییر جهت در هنگام استفاده از اسکوتر برقی

تغییر جهت در هنگام سواری با اسکوتری برقی فرایندی تقریبا مشابه حرکت با این وسیله است. اگر به ساختار اسکوتر برقی نگاه کنید، متوجه می شوید که بدنه آن از دو قسمت (پد) مجزا و مستقل تشکیل شده است تا شما بتوانید شیب هر کدام از این قسمت ها را به صورت جداگانه تغییر دهید .
بنابراین برای چرخش به سمت چپ کافیست پای سمت راست خود را به سمت جلو فشار دهید. به همین ترتیب برای حرکت به سمت راست نیز می توانید پای سمت چپ خود را به سمت جلو فشار دهید .
هر کدام از فشار های جداگانه باعث تغییر وضعیت یکی از پد ها می شوند و تغییر جهت مورد نظر شما را به وجود می آورند.

برای اجرای چرخش های سریع و ناگهانی می توانید به صورت همزمان پای مخالف را به سمت عقب فشار دهید تا اسکوتر با سرعت بیشتری بچرخد.
در چنین حالتی اگر از تخصص کافی در هدایت اسکوتر های برقی برخوردار باشید می توانید چندین دور بچرخید و حرکتی فانتزی را به نمایش بگذارید.

اما اگر هنوز در ابتدای راه هستید و کاربری مبتدی محسوب می شوید، بهتر است ابتدا کمی تمرین داشته باشید و ایمنی را در اولویت قرار دهید. در این صورت به شما اطمینان می دهیم پس از اجرای چندین چرخش کنترل شده در کمترین زمان ممکن به استاد تغییر جهت و چرخش با اسکوتر برقی تبدیل خواهید شد.

نتیجه گیری

بدون شک اسکوتر برقی وسیله ای است که می تواند فوق العاده مفید واقع شود و در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
گذشته از آن اسکوتر های برقی در حال حاضر یکی از جذاب ترین گجت های سرگرمی به حساب می آیند . بنابراین طبیعی است که بسیاری از مردم شوق استفاده از اسکوتر های برقی را در خود احساس کنند و برای خرید آن دست به کار شوند.
اما متاسفانه در بسیاری از موارد نا آشنا بودن با طرز کار این نوع دستگاه ها باعث می شود آن ها از تصمیم خود بازگردند و فقط نظاره گر ویدیو های مربوط به کاربران حرفه ای باشند.

ما در مقاله راهنمای کامل استفاده از اسکوتر برقی سعی کردیم نحوه استفاده از اسکوتر برقی را به ساده ترین شکل ممکن برای شما عزیزان توضیح دهیم تا با استفاده از آن ها بتوانید وارد میدان شوید و توانایی های خود را به نمایش بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *