10 کوادکوپتر برتر آماتور – بخش دوم

10 کوادکوپتر برتر آماتور – بخش دوم

10 کوادکوپتر برتر آماتور – بخش دوم

این مقاله بخش دوم مقاله ده کوادکوپتر برتر آماتور است که در صورتی که مقاله اول را نخوانده اید پیشنهاد میشود آن را مطالعه بفرمایید . ( مشاهده ده کوادکوپتر برتر آماتور – بخش اول )

معمولا جستجو هایی که توسط کاربران مبتدی برای پیدا کردن بهترین پهباد دوربین دار موجود در بازار انجام می شود ، در کمترین زمان ممکن به گمراهی و سردرگمی این کاربران بی اطلاع منتهی می شود. واقعیت این است که امروزه پهباد ها و کوادکوپتر های دوربین دار متنوعی وجود دارند که هر یک دارای مشخصات خاص خود می باشند و به راحتی می توانند شما و سایر کاربران تازه کار را در دریایی از اطلاعات گوناگون غرق کنند.
اما اصلا لازم نیست ترس را به وجود خود راه دهید، این لیست که شامل ده پهباد دوربین دار برتر برای کاربران مبتدی است به شما کمک می کند تا در انتخاب اولین سیستم پروازی خود عملکردی موفق داشته باشید و اولین گام خود را در دنیای پهباد ها و کوادکوپتر های مخصوص فیلم برداری با موفقیت پشت سر بگذارید .

خوشبختانه این لیست تنوع بالایی دارد و پهباد های مخصوص خلبانان مبتدی از هر محدوده قیمت و کارایی در آن گنجانده شده است تا شما بتوانید پهباد هایی ارزان قیمت و در عین حال جذاب و سرگرم کننده را انتخاب کنید، و یا به سراغ گزینه های پیشرفته تر با امکانات بیشتر بروید و گام اول را بلند و محکم بردارید. بنابراین اگر به تازگی وارد دنیای هیجان انگیز پهباد ها و کواد کوپتر های فیلم برداری شده اید، توصیه می کنیم حتما ادامه این مقاله را مطالعه نمایید و با بهترین پهباد های دوربین دار طراحی شده برای خلبانان تازه کار آشنا شوید.

قبل از شروع لیست لازم است به این نکته اشاره کنیم که قابلیت تهیه ویدیو های HD برای پهباد های مخصوص فیلم برداری ارزان قیمت یک مزیت عالی به حساب می آید. علاوه بر آن هر چقدر وضوح تصاویر تهیه شده توسط دوربین این پلتفرم های پروازی از پیکسل بالاتری برخوردار باشد، نتایج بهتری رقم خواهد خورد و شما می توانید با آگاهی کامل درمورد آینده خود در صنعت تصویر برداری هوایی تصمیم گیری کنید.
از سوی دیگر اگر قصد دارید با سرعت بیشتری در این زمینه پیشرفت کنید و پیچ و خم های موجود در مسیر را به سادگی پشت سر بگذارید، بهتر است کوادکوپتر هایی را تهیه کنید که قابلیت اجرای هدلس مود در آن ها تعریف شده باشد. قابلیت هدلس مود به شما اجازه می دهد فرایند تنظیم کردن موقعیت پرنده قبل از شروع پرواز را نادیده بگیرید و با سهولت بیشتری آن را در آسمان هدایت کنید.

در مقاله قبلی به پنج جایگاه اول این لیست و امکانات متنوع آن ها اشاره کردیم، اما امروز قصد داریم به پنج مورد باقیمانده بپردازیم و در پایان به یک نتیجه گیری کلی دست پیدا کنیم.

کوادروتور DB Power Hawkeye – II FPV

۶) کوادروتور DB Power Hawkeye – II FPV

این کوادروتور برای بسیاری از کاربران مبتدی بهترین گزینه است. در میان تمام پهباد های دوربین دار موجود در این لیست، کوادروتور DB Power Hawkeye – II FPV تنها گزینه ای است که قابلیت پخش زنده ویدیو ها و تصاویر دریافت شده توسط دوربین را روی تلفن هوشمند شما فراهم می کند. به عبارت دیگر این کوادروتور می تواند از طریق اتصال بدون سیم Wi-Fi  به تلفن هوشمند شما متصل شود و زاویه دید پرنده یا همان Bird eye view معروف را در اختیار شما قرار می دهد. قیمت این کوادروتور تقریبا مناسب و منطقی به نظر می رسد، اما لازم به ذکر است که هیچ یک از امکانات پیشرفته نظیر حالت هرلس مود در این پلتفورم پروازی گنجانده نشده است. علاوه بر آن دوربین این پهباد نیز در مقایسه با گزینه های ذکر شده قبلی به مراتب ضعیف تر است و ویدیو های تهیه شده توسط آن نمی تواند رضایت شما را جلب کند.

کوادکوپتر Holy Stone F180c

7) کوادکوپتر Holy Stone F180c

کوادکوپتر کوچک Holy Stone با وجود بدنه کوچک و فشرده، گزینه ای کاملا مناسب برای کاربران و خلبانان مبتدی به حساب می آید. این کوادکوپتر دوربین دار قادر است ویدیو های 720p تهیه کند و امکان چرخش 360 درجه ای را نیز در اختیار شما قرار می دهد. لازم به ذکر است که سایر امکانات پیشرفته موجود در پهباد های قبلی این لیست در Holy Stone F180c وجود ندارد، اما با این حال این کوادکوپتر دوست داشتنی می تواند برای ساعت ها شما را سرگرم کند و تجربه لذت بخش پرواز به وسیله پهباد های دوربین را برای  شما به ارمغان می آورد.

کوادکوپتر Hubsan X4

8) کوادکوپتر Hubsan X4

نمی توان گفت دوربین کوادکوپتر Hubsan X4 در میان تمام پهباد های موجود در این لیست بهترین است، اما این کوادروتور از قابلیت ارسال تصاویر زنده به کنترل کننده برخوردار است و امکان پخش مشاهده ویدیو ها و تصاویر زنده را در اختیار شما قرار می دهد. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این کوادکوپتر ثبات قابل قبولی است که در طول پرواز به نمایش می گذارد و ایمنی بیشتری را برای خلبانان مبتدی فراهم می کند. لازم به ذکر است که هیچ یک از امکانات ویژه نظیر حالت کنترلی هدلس مود، بازگشت به خانه و … در کوادکوپتر Hubsan X4 گنجانده نشده است، و به همین دلیل این کوادروتور در رتبه هشتم لیست برترین پهباد های دوربین دار مناسب کاربران مبتدی قرار گرفته است.

کوادکوپتر Heli-Max 1SQ V-CAM

9) کوادکوپتر Heli-Max 1SQ V-CAM

با وجود این که کوادکوپتر Heli-Max 1SQ V-CAM در صدر لیست بهترین پهباد های دوربین دار مناسب برای افراد مبتدی قرار نگرفته است، اما بسیاری از کاربرانی که تجربه استفاده از این کوادروتور را داشته اند به دلیل ظاهر جذاب و شیک آن را شایسته رتبه های بالایی و شاید حتی رتبه اول می دانند. به عبارت دیگر بدنه کوادکوپتر Heli-Max در میان تمام گزینه های موجود در این لیست از همه جذاب تر است و به نظر می رسد که از آینده به زمان حال آمده است تا با جلب توجه نظر همگان را متوجه خود نماید. از سوی دیگر دوربین مورد استفاده در این پهباد چندان چنگی به دل نمی زند و ویدیو های 720p آن در میان تمام پهباد های دوربین دار موجود در این لیست، جایگاه آخر را به خود اختصاص می دهد. شاید تنها نکته ای که در کنار ظاهر جذاب باعث برجسته شدن این کوادروتور می شود، مدت زمان فوق العاده کم شارژ شدن آن می باشد که چیزی بین 15 تا 20 دقیقه است. جالب است بدانید سایر گزینه های معرفی شده در این لیست به حداقل دو برابر این زمان نیاز دارند تا کاملا شارژ شوند. با توجه به تمام این نکات مثبت و منفی، توصیه ما به شما این است که اگر قصد دارید پهبادی با این قیمت تهیه کنید، بهتر است به سراغ گزینه هایی بروید که از دوربین بهتری برخوردار هستند و در پایان ویدیو های مطلوب تری را در اختیار شما قرار می دهد. خوشبختانه پهباد هایی در همین لیست وجود دارند که در محدوده قیمت مشابه قرار می گیرند و از امکانات ویژه ای نظیر حالت کنترلی هدلس مود برخوردار هستند، در حالی کوادکوپتر Heli-Max چنین قابلیت هایی را در خود جای نداده است.

کوادکوپتر Ionic Stratus

10) کوادکوپتر MJX X101

MJX X101 کوادروتوری است که هیچ دوربینی به صورت پیش فرض روی آن نصب نشده است و به همین دلیل در جایگاه دهم این لیست قرار گرفته است. از سوی دیگر امکانات منحصر به فرد این کوادکوپتر سطح مبتدی ما را مجبور کرد تا آن را در این لیست جای دهیم. بر خلاف تمام پهباد های دوربین دار موجود در این لیست، کوادکوپتر MJX X101 امکان نصب هر مدلی از دوربین های فوق العاده قدرتمند GoPro Hero را در اختیار شما قرار می دهد.
با این ترتیب قیمت نهای این کوادروتور به همراه دوربین نصب شده روی آن افزایش قابل توجهی نسبت به سایر پهباد های این لیست خواهد داشت، اما در عوض کاربران می توانند دوربین مورد نظر و کیفیت تصویر دلخواه خود را انتخاب کنند و در نتیجه پهبادی متناسب با نیاز های خود داشته باشند.

بد نیست به این نکته اشاره کنیم که امکان تعویض دوربین باعث می شود ارتقای دوربین بدون تعویض کوادکوپتر ممکن باشد و در بلند مدت شما را از پرداخت هزینه های اضافی معاف نماید. لازم به ذکر است که کوادکوپتر Stratus امکاناتی همچون حالت کنترلی هدلس مود و بازگشت به خانه را در اختیار کاربران قرار می دهد و در طول پرواز از ثبات قابل قبولی برخوردار می باشد. از سوی دیگر گارد هایی مطمئن برای هر یک از پروانه ها در نظر گرفته شده است تا در صورت تصادفات احتمالی، محافظت از این قسمت های حیاتی به خوبی صورت پذیرد.

نتیجه گیری :

در این مقاله سعی کردیم ده پهباد برتر برای کاربران مبتدی را به شما عزیزان معرفی کنیم. خوشبختانه تمام پهباد های موجود در این لیست گزینه هایی مناسب جهت شروع فعالیت های پروازی و ورود به دنیای کوادروتور ها و کوادکوپتر های دوربین دار به حساب می آیند، اما با این حال تفاوت های جزیی در قیمت، قابلیت های کنترلی، کیفیت ویدیو ها و تصاویر، استحکام بدنه و … وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود هر کاربری با توجه به نیاز های خود تمام جوانب را در نظر بگیرد و با آگاهی کامل اولین پهباد دوربین دار خود را انتخاب نماید. اما چیزی که در نهایت واقعا اهمیت دارد این است که صرف نظر از پهباد انتخاب شده، قرار است شما ساعت ها سرگرم شوید و از قابلیت های این تکنولوژی مدرن لذت ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *