quadcopters

دسته بندی کواد کوپترها

کواد کوپتر ها در چند دسته طبقه بندی می شوند ؟ 

دسته بندی کواد کوپترها :

الف : کواد کوپتر ها از نظر سایز و اندازه به 3 دسته کلی تقسیم می شوند :

  1. نانو کواد کوپتر ها ، که ریز ترین مدل کواد کوپتر ها هستند .
  2. میکرو یا مینی کواد کوپتر ها که از دسته اول کمی بزرگ تر هستند . این 2 دسته معمولا استفاده تجاری و کاربردی زیادی ندارند و بیشتر برای تفریح و سرگرمی ساخته و عرضه می شوند .
  3. دسته آخر نیز همان کواد کوپتر ها هستند که بسیار در مصارف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و جنبه ی سرگرمی نیز دارند .

ب : کواد کوپتر ها از نظر داشتن و یا نداشتن دوربین نیز به 3 دسته تقسیم می شوند :

  1. دسته ی اول کواد کوپتر هایی هستند که کلا دوربین ندارند و قابلیت نصب دوربین نیز برروی آن ها تعبیه نشده است . این دسته از پرنده ها بیشتر برای بازی و تمرین مورد استفاده قرار می گیرند .
  2. دسته دوم کواد کوپتر هایی هستند که دوربین ندارند اما قابلیت نصب دوربین را دارا می باشند . این دسته از پرنده ها بسیار پرفروش و کاربردی هستند چرا که دوربین های باکیفیت گوپرو ، شیائومی و اسپورت کم براحتی بر روی آن ها نصب می شود . بسیاری از کاربران در هنگام انتخاب و خرید کواد کوپتر به کیفیت دوربین توجه میکنند . اگر کیفیت عکاسی و فیلم برداری بسیار حائز اهمیت باشد خرید یک کواد کوپتر بدون دوربین و یک دوربین با کیفیت بسیار منطقی و عقلانی است .
  3. دسته آخر نیز کواد کوپتر هایی هستند که از طرف کمپانی به صورت پیشفرض دارای دوربین می باشند . بسیاری از پرنده های تفریحی سرگرمی دارای دوربین ، که در این دسته قرار می گیرند نیز قابلیت تعویض دوربین را دارند اما بسیاری از پرنده های حرفه ای که دارای دوربین و گیمبال هستند من جمله فانتوم ها قابلیت تعویض دوربین را ندارند و عملا به این کار نیز نیازی نیست . علت این امر این است که کیفیت دوربین آن ها بسیار بالاست و قطعا پاسخ گوی نیاز کاربران خواهد بود .

ج : دوربین های تعبیه شده بر روی پرنده ها در 2 دسته کلی قرار می گیرند :

  1. دسته اول دوربین هایی هستند که قابلیت ارسال تصویر لحظه ای را دارا می باشند به این تکنولوژی اف پی وی (FPV) گفته‌ می‌شود که مخفف “First Person View” است . یعنی در حین پرواز با استفاده از مانیتور ، تلفن همراه ، تبلت و یا عینک مخصوص می توانید عکاسی و فیلم برداری هوایی خود را مشاهده کنید تا بهترین خروجی را با کم ترین خطا ضبط کنید .
  2. دسته دوم دوربین هایی هستند که ارسال تصویر لحظه ای ندارند .  این دوربین ها دارای یک SD کارت می باشند و تمامی خروجی کار شما را بر روی رم ذخیره می کنند . شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که وقتی به صورت لحظه ای تصاویر را نمیبینید چطور باید متوجه شوید که بر روی سوژه مدنظرتان فوکوس کرده اید ؟ سوال بسیار مناسبی است اما باید بدانید که لنز دوربین اغلب این پرنده ها 120 درجه و عریض می باشد لذا کافیست تا سر پرنده به سمت سوژه باشد . آسوده خاطر باشید که سوژه و تمامی مناظر و لوکیشن اطراف سوژه تان در تصویر ثبت و ضبط می شوند .
  3. دسته دیگری از دوربین ها وجود دارند که علاوه بر ارسال تصویر لحظه ای تا محدوده ای که در برد wifi باشد قابل مشاهده هستند و پس از آن یک رم نیز دارند که بعد از قطع ارسال تصویر لحظه ای و دور شدن پرنده خروجی بر روی رم ذخیره شود تا در سرتاسر پرواز تصاویر و ویدئو های شما ثبت شوند . 

د : دسته ی دیگری از کواد کوپتر ها که بسیار نیز محبوب هستند کواد کوپتر های مسابقه ای ( race ) و یا سرعتی هستند . سرعت حرکت این پرنده ها نسبت به مدل های عادی بسیار بیشتر است و مسابقات متعددی پیرامون این پرنده ها برگزار می شود .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *