آیا میان کوادروتور و کواد کوپتر وجه تمایزی وجود دارد ؟

آیا میان کوادروتور و کواد کوپتر وجه تمایزی وجود دارد ؟ اگر تفاوتی وجود دارد این تفاوت ها چیست ؟ 

در دنیای نوپای مولتی روتور مفاهیم و اصطلاحات مختلفی وجود دارد که یادگیری آنان خالی از لطف نیست ! در مقالات و مباحث آموزشی مختلف سعی بر این داریم تا اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهیم .

سوال فوق یکی از سوالات بسیار پرتکراری است که کاربران آن را با کارشناسان فنی جهان آرسی بسیار مطرح میکنند لذا بر آن شدیم تا در یک متن آموزشی کوتاه به سوال و ابهام ایجاد شده پاسخی قطعی داده تا کاربران با دید بازتری به انتخاب و خرید مولتی روتور بپردازند .

همان طور که پیش تر مطرح کرده بودیم کواد کوپتر ها پرنده های عمود پرواز بدون سرنشینی هستند که دارای ۴ بازو می باشند . به تبع این ۴ بازو ۴ موتور نیز دارند . از کواد کوپتر ها برای تفریح و سرگرمی ، تجارت ، کارهای نظامی ، صنعتی و تجاری استفاده های زیادی می شود . اغلب پرنده های تفریحی ، سرگرمی قابل فروش نیز با عنوان کواد کوپتر خطاب می شوند . اما لفظ کواد روتور چیست ؟ آیا کواد روتور از کواد کوپتر متمایز است ؟

بسیار قاطعانه می توان به این سوال پاسخ داد که میان عناوین فوق تفاوت و تمایزی وجود ندارد اما به صورت کلی پرنده های ۴ موتوره ی هابی و تفریحی ، سرگرمی با لفظ کواد کوپتر و پرنده های ۴ موتوره نیمه حرفه ای و تمام حرفه ای جی پی اس دار با لفظ کواد روتور خطاب می شوند .

مانند آن است که یک شخص ۲ ساله را کودک و یک شخص ۵ ساله را بچه خطاب کنیم .

در اصل کواد کوپتر و کواد روتور یک چیز هستند و حتی می توانند به جای یکدیگر نیز بکار روند اما آن چیزی که در عرف مولتی روتور ها جا افتاده است به صورت فوق می باشد .

حتی در بسیاری از محصولات مختلف موجود در سایت این دو لفظ به جای یکدیگر نیز به کار رفته اند . مثلا در جایی پرنده تارانتولای بدون دوربین را با لفظ کواد روتور و در جایی دیگر پرنده تارانتولای با دوربین را با لفظ کواد کوپتر خطاب و معرفی کرده ایم . این کار فقط برای این منظور بوده است تا کاربران با عناوین مختلف آشنا شده و این موضوع را استنباط کنند که تفاوت خاصی میان این دو عنوان وجود ندارد .

اما بهتر است به آن چیزی که بیشتر جا افتاده است احترام گذاشته شود و بر آن باشیم تا پرنده های بازی ، هابی و  تفریحی – سرگرمی را با لفظ کواد کوپتر و پرنده های تخصصی را با لفظ کواد روتور خطاب کنیم .

مثال : کواد کوپتر CX-35

مثال : کوادروتور فانتوم ۴ پرو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *