نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی

, ,
نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی

نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی های هوشمند

اسکوتر برقی یکی از وسایل مهیج و مفرح برای استفاده خانواده هاست بگونه ای که با فرا رسیدن فصل تابستان بازار آن داغ می شود . اسکوتر برقی همانطور که میتواند وسیله ای بسیار مفرح و لذت بخش باشد خطر هایی نیز به دنبال دارد که با رعایت نکاتی بسیار ساده و رعایت ایمنی لازم میتوانید تمامی خطر های احتمالی را از خود دور ساخته و نهایت لذت را ببرید .
امید است با مطالعه مقاله نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی به نکات مهمی برای استفاده هرچه بهتر از این وسیله پی برده و از آن لذت ببرید .

نکان ایمنی اسکوتر برقی

همان طور که اسکوتر برقی بسیار برای تفریح و سرگرمی پیشنهاد می شود میتواند کمی خطرناک نیز باشد . این خطر ها میتواند به دلیل عدم رعایت امنیت ، عدم رعایت نکات مهم در حین استفاده و یا بهره بردن از دستگاه در مکان های خطرناک باشد .
با رعایت نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی میتوانید سلامت بدنی خود را حفظ کنید . اسکوتر برقی وسیله ای است که معمولا از دو چرخ و دو موتور تشکیل شده و مدل هایی نیز وجود دارد که دارای دسته ای برای استفاده هرچه بهتر هستند .
شاید در بدو استفاده کمی کنترل دستگاه برای کاربر تازه کار سخت و دشوار باشد اما باید توجه کنید که در نیم ساعت اول حتما شخصی به صورت کمکی باید در کنار شما باشد و دستان شما را بگیرد . به دلیل وجود استرس بالا عضلات پشت ساق پای شما منقبض شده و سفت میشود لذا همین امر میتواند موجب زمین خوردن شما شود .

فروش اسکوتر برقی

فروش اسکوتر برقی

پیشنهاد میشود در ساعات اولیه آموزش هر دو سه دقیقه یکبار از روی دستگاه پایین آمده و عضلات پاهایتان را رفرش کنید . پاها را تک به تک رها کرده و تکان دهید . سعی کنید چند نفس عمیق نیز بکشید . برای سهولت در یادگیری ، پیشنهاد کارشناسان ما بر این است که در ابتدا فقط پایی را که به آن تسلط بیشتری دارید را بر روی یک کفه ی اسکوتر گذاشته و سعی کنید با جایروسکوپ های موجود در کفه ی دستگاه ارتباط برقرار کرده و قلق اکتیو سازی آن را کشف کنید چرا که به محض قرار گیری پایتان بر روی کفه ، سنسور فعال شده و با فشردن انگشتان پا به جلو دستگاه به جلو و با فشردن پاشنه پا دستگاه به عقب متمایل می شود . یادگیری سوار شدن بر اسکوتر برقی یکی از ارکان اصلی و مهم نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی می باشد .

برای سوار شدن بر روی اسکوتر برقی بسیار دقت کنید که دستگاه در جلوی پای شما قرار گرفته باشد و همیشه اول پایی را که به آن تسلط بیشتری دارید را بر روی کفه قرار دهید . اگر اسکوتر برقی در پشت شما باشد و یا بخواهید با پایی که با آن زیاد راحت نیستید سوار بر دستگاه شوید یقینا زمین خواهید خود .

برای سوار شدن بر روی دستگاه به هیچ وجه از میز ، دیوار و یا صندلی کمک نگیرید چرا که بدون شک این عمل موجب زمین خوردن شما می شود . برای تمرین و یادگیری باید در محوطه ای قرار بگیرید که هیچ میز و صندلی و لبه های تیزی وجود نداشته باشد . فقط کافیست یک شخص به صورت کمک در کنار شما باشد و دستان شما را در ابتدا از جلو و سپس به صورت تک دست بگیرد .

اگر احساس میکنید که پاهایتان را به صورت کج بر روی دستگاه گذاشته اید و یا پاهایتان به کناره های اسکوتر نچسبیده و یا احساس معذب بودن دارید بالافاصاله پیدا شده و مجددا سوار شوید .

اگر پاها به صورت کج بر روی جایروسکوپ ها قرار گیرد و سنسور ها بد فعال شوند دستگاه در زیر پای شما میلرزد و عمر مفید سنسور ها کاهش می یابد .

در هنگام پیاده شدن از دستگاه حتما دقت کنید که پایی را که بر آن تسلط دارید برداشته و پشت اسکوتر گذاشته و سپس پای دیگرتان را بردارید . اگر پای خود را بر روی زمین جلوی اسکوتر بگذارید بی شک در حین برداشتن پای دوم دستگاه به جلو هدایت شده و شما را زمین خواهد زد .

 

آموزش اسکوتر برقی

آموزش اسکوتر برقی

نکته ای بسیار حائز اهمیت در مقوله ی نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی مربوط به اتمام شارژ باتری اسکوتر است . بر روی بدنه دستگاه چراغی تعبیه شده است که میزان شارژ باتری را نشان میدهد مثلا زمانی که اسکوتر فول شارژ است آن چراغ سبز است .
به مرور و با استفاده آن چراغ نارنجی و سپس قرمز شده و دستگاه به شما هشدار میدهد . خواهشمندیم تا آخرین میزان شارژ باتری را استفاده نکنید چرا که به محض اتمام شارژ باتری دستگاه خاموش و قفل شده و شما را زمین خواهد زد . همچنین این عمل عمر مفید باتری دستگاه شما را کاهش میدهد و سلول های باتری به مرور خشک میشود .

نحوه شارژ و دشارژ اسکوتر برقی

پس از اتمام شارژ باتری کافیست شارژر را به دستگاه متصل کرده و پس از گذشتن زمان کافی برای شارژ و سبز شدن چراغ شارژر دستگاه را از برق جدا کنید . سر شارژر ها به صورت سوزنی بوده و خار داشته لذا شارژر را با فشار و یا زور به اسکوتر وصل نکنید چرا که هم سر شارژر آسب میبیند هم سوکت مربوط به شارژری که بر روی بدنه تعبیه شده است کج می شود .

خواهشمندیم دستگاه را روشن به شارژر وصل نکنید و یا زمانی که دستگاه به برق است اسکوتر برقی خود را روشن نکنید .

همانطور که در توضیحات محصول گفته شده حداکثر سرعت دستگاه به 15 الی 20 کیلومتر بر ساعت میرسد . در حین استفاده از حداکثر سرعت دستگاه به شما هشدار میدهد و بوق میزند . لطفا برای طولانی مدت با حداکثر سرعت از دستگاه استفاده نکنید چرا که احتمال زمین خوردن شما افزایش می یابد .

برای کودکان و نوجوانان پیشنهاد میشود که از کلاه ایمنی ، زانو بند و آرنج بند استفاده شود چرا که احتمال زمین خوردن در روزهای اولیه برای این رنج سنی وجود دارد و یا استفاده از وسایل ایمنی میتوانید میزان آسیب دیدن بدنی آن ها را به حداقل برسانید .

مکان های مناسب برای استفاده از اسکوتر برقی

شما کاربران گرامی میتوانید در هر مکان و زمانی از اسکوتر برقی خود استفاده کنید . مکان هایی که استفاده کردن از آن هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نمیکند از قرار ذیل است :

  1. در کوچه و خیابان بر روی آسفالت
  2. بر روی زمین های خاکی
  3. بر روی چمن
  4. بر روی شن و ماسه ی سفت شده ی کنار دریا
  5. بر روی موزاییک ، سرامیک و پارکت
  6. بر روی فرش
  7. و …

تنها دو نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که استفاده از اسکوتر بر روی فرش های نو و یا فرش های پرز دار پیشنهاد نمیشود چراکه پرز به داخل دستگاه نفوذ کرده و به دور موتور ها میپیچد و میتواند دستگاه را آسیب بزند .
همچنین اسکوتر برقی را به هیچ وجه بر روی موزاییک های لبه دار و یا سطوح دنده دار استفاده نکنید چرا که این عمل میتواند ویبره ای شدید در دستگاه شما ایجاد کند و موجب سوختن برد دستگاه شما شود .

استفاده از اسکوتر برقی در باران

اسکوتر برقی های هوشمند فقط در حد استفاده در زیر باران و یا سطوح خیس ضد آب هستن لذا از شستن کامل دستگاه و یا غوطه ور شدن در حجم زیادی از آب خودداری کنید .

امیدواریم در این مقاله آموزشی نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی ها را آموخته باشید .

جهان آرسی مفتخر است بهترین و جدید ترین اسکوتر های برقی روز بازار جهانی را به کاربران گرامی ارائه کند . شما میتوانید قبل از خرید اسکوتر برقی از فروشگاه حضوری جهان آرسی دیدن کرده و از مشاوره ی تخصصی کارشناسان فروش ما بهره برده و دستگاهی بسیار خوب را با گارانتی کامل از ما خریداری کنید .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *