ماشین کنترلی RC

امروزه شاید بتوان به جرات ادعا کرد یکی از جنبه  های مهم و دوست داشتنی اتومبیل ها استفاده از آنان در زمینه مسابقات و تفریحات است به گونه ای که سالانه مسابقات بسیار بزرگ رالی و اتومبیل سواری در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود و علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی دارد . البته این علاقه مندی صرفا برای اتومبیل و ماشین های واقعی نیست بلکه بسیاری از افراد به دنبال ماشبن ها و اتومبیل های کوچک شده و مدل هستند چرا که با آنان نیز میتوان سرعت و هیجان بالایی را تجربه کرد و مسابقات بسیاری بزرگی را برپا نمود .

ماشین های رادیو کنترلی اصطلاحا به ماشین هایی  گفته می شود که توسط رایدو کنترل از راه دور کنترل می شوند . این ماشین ها امروزه جزو محبوب ترین اسباب بازی هایی هستند که در رده های نیمه حرفه ای تا تمام حرفه ای طراحی و تولید می شوند و در تمامی رده های سنی طرفداران بسیار زیادی دارند . بی شک شما نیز پس از آشنایی با این محصولات و یادگیری آن ها متوجه خواهید شد که ماشین های رادیو کنترلی جزء محبوب ترین وسایل سرگرمی هستند .

بارز ترین ویژگی ماشین های الکتریکی رادیو کنترلی سرعت و قدرت بالای آن هاست که البته سیستم فنربندی و شاسی این ماشین های حرفه ای نیز بسیار ماهرانه و پیشرفته طراحی شده است .تفاوت ماشین های کنترلی

تفاوت ماشین های RC و ماشین کنترلی اسباب بازی

بارزترین ویژگی ماشین های RC ، ابعاد بزرگ تر ، کیفیت ، سرعت ، قدرت ، و برد بالای رادیویی  آن هاست که البته سیستم فنربندی ، سیستم تعلیق و موتور های این ماشین های حرفه ای نیز بسیار ماهرانه و پیشرفته تر از ماشین کنترلی های اسباب بازی نیز طراحی شده اند . می توان به جرات ادعا نمود تمامی ماشین های اسباب بازی که در رده های Toys طراحی شده اند از پایین ترین کیفیت ممکن  برخوردار هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا  آسیبی قابلیت تعمیر ندارند ، اما در محصولات حرفه ای RC این نوید برای طرفداران ماشین های رادیو کنترلی وجود دارد که در صورت بروز هر گونه آسیب ، خرابی و یا شکستگی این ماشین ها همچون ماشین های واقعی قابلیت تعمیر دارند و تمامی قطعات و لوازم جانبی آنها برای عرضه و ارائه وجود دارد . این ویژگی یکی از قابلیت هایی است که بر علاقه مندی طرفداران این ماشین ها افزوده است و کاربران می دانند که در صورت هزینه و خرید چنین محصولاتی ، برای دفعات محدود از ماشین مد نظرشان بهره نمی گیرند . امروزه کارخانه ها و برند های معروفی و مطرحی همچون HPI ، WL toys ، MZ ، Maisto و … در زمینه طراحی و ساخت ماشین های الکتریکی فعالیت می کنند و جالب است که بدانید این مجموعه ها حتی در طراحی کوچک ترین قطعات این خودرو ها دقت و ظرافت بسیار بالایی را صرف می کنند .

بزرگترین تفاوت در ماشین های RC برند با مدل های تقلبی یا همان NO Name در لذت استفاده و کیفیت آنهاست ، اگر این 2 محصول را در کنار یکدیگر بگذارید و مقایسه نمایید خود به این مسئله به راحتی پی خواهید برد . شکل ظاهری ، رنگ بندی و امکانات ماشین های رادیو کنترلی بسیار متنوع و گوناگون است . تنوع در این زمینه نیز به بالاترین حد ممکنه افزایش پیدا کرده است به گونه ای که شما کاربران گرامی در هر رده ی قیمتی و با هر شکل و ظاهر و قابلیت دلخواهی که مد نظر دارید می توانید ماشین مورد علاقه ی خود را یافت کنید .